Bitcoin Madencilik Devi Riot, 2. Çeyrek Raporlarını Açıkladı: Şirket Madencilik Cihazlarını Artırıyor

  • Şirketin Çarşamba günü yayınladığı kazanç raporuna göre, Colorado merkezli Riot, ikinci çeyrekte 27,7 milyon dolarlık net zarar kaydetti.
  • Şirketin geliri bu yılın ikinci çeyreğinde 76.7 milyon dolar olarak kaydedildi, bu rakam geçen yılın aynı çeyreğindeki 72.9 milyon dolardan yukarıdaydı.
  • Les, Riot’un MicroBT ile 33.280 yeni nesil madenci satın almak için uzun vadeli bir anlaşma imzaladığını ve 66.560 daha fazla madenci satın alma seçeneğine sahip olduğunu söyledi.

Bitcoin madencilik devi Riot Platforms, 2. çeyreğe ilişkin kazanç raporlarını açıkladı; Şirket Bitcoin madencilik cihazlarını artırmaya devam ediyor.

Riot Platforms, 2. Çeyrek Kazanç Raporlarını Açıkladı

Bitcoin madencilik firması Riot Platforms, bu yılın ikinci çeyreğinde daralan bir net zarar açıkladı; son kazanç sonuçlarına göre geçen yıl aynı dönemde yüksek enerji maliyeti ve düşük Bitcoin fiyatları nedeniyle sektör zor bir dönem yaşadı.

Şirketin Çarşamba günü yayınladığı kazanç raporuna göre, Colorado merkezli Riot, geçen yılın aynı dönemindeki 353,6 milyon dolarlık net zarara kıyasla ikinci çeyrekte 27,7 milyon dolarlık net zarar kaydetti.

Riot CEO’su Jason Les, raporda şunları söyledi;

“Riot’un temel işi Bitcoin madenciliğidir ve dikey entegre operasyonlarımızın ölçeği ve finansal gücümüz, ikinci çeyrekte maden maliyetimizi 8.389 dolarlık bir ortalama ile tarihsel olarak düşük bir maliyetle gerçekleştirmemize olanak tanıdı.”

Şirketin geliri bu yılın ikinci çeyreğinde 76.7 milyon dolar olarak kaydedildi, bu rakam geçen yılın aynı çeyreğindeki 72.9 milyon dolardan yukarıdaydı. Artış, Bitcoin üretimindeki %27’lik bir artış ve daha düşük Bitcoin fiyatları tarafından telafi edildi.

Riot madencilik cihazlarını artırıyor

Önemli bir şekilde, Riot ikinci çeyrekte 13.5 milyon dolarlık bir enerji kısma kredisi kazandı, bu rakam geçen yılın aynı dönemine göre 5.7 milyon dolardı. Şirket, ikinci çeyrekte 1.775 Bitcoin üretti ve madencilik geliri geçen yılın aynı dönemine kıyasla 46.2 milyon dolardan 49.7 milyon dolara yükseldi.

Les, Riot’un MicroBT ile 33.280 yeni nesil madenci satın almak için uzun vadeli bir anlaşma imzaladığını ve 66.560 daha fazla madenci satın alma seçeneğine sahip olduğunu söyledi. Bu madenciler muhtemelen Riot’un 2024 yılının ortalarına kadar kapasitesine ekstra 7.6 EH/s ekleyecekti.

Riot, ikinci çeyrekte 10.7 EH/s kapasiteye ulaştı, tüm zamanların en yüksek seviyesine. 2024’ün ikinci çeyreğinde 20.1 EH/s’ye ve 2025’te 35.4 EH/s’ye ulaşmayı bekliyor. Riot’un hisse fiyatı çarşamba günü %4.42 düştü ve işlem sonrası alım satımlarda %0.85 düşüş yaşadı.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version