Diğer

  Bitcoin Madenciliğinde Hash Oranı Yeni Bir Rekor Kırdı: Şimdi Ne Olacak?

  • Bitcoin madencileri, karlılıklarını artırmak amacıyla donanıma olan bağımlılıklarından madencilik cihazlarına geçiyorlar.
  • GPU’lar, blok zincirindeki işlemleri doğrulamak için gereken şifreleme denklemlerini çözme konusunda CPU’lardan daha iyidir. Bu işletme moduna yanıt olarak, Bitcoin hash oranı yeni bir Tüm Zamanların En Yükseği’ne (ATH) ulaştı.
  • Glassnode, zorluk kurdelesinin sıkıştığını gösterdi. Bu nedenle, 14 günlük ile 200 günlük Hareketli Ortalama (MA) kullanılarak, BTC, yazı sırasındaki fiyatında iyi bir alım fırsatı sunuyor.

  Bitcoin madenciliğindeki hash oranı gittikçe artıyor ancak madenciler direnç göstermeye devam ediyor; Madenciler BTC satışı yapıyor mu?

  Bitcoin Madenciliğinde Yatırımlar Artış Gösteriyor

  bitcoin-mining

  Bitcoin madencileri, karlılıklarını artırmak amacıyla donanıma olan bağımlılıklarından madencilik cihazlarına geçiyorlar. Bu hareket, madencilerin operasyonlarını optimize etme ve karlılığı artırma amacıyla kripto madencilik alanında önemli bir gelişmeyi işaret ediyor.

  Analist Young Ju’ya göre, madenciler şu anda piyasa koşullarından bağımsız olarak tesislere ciddi yatırımlar yapıyorlar. Madencilik donanım ekipmanı da Bitcoin madenciliğine yardımcı olurken, madencilik cihazlarının bir adım önde olmasını sağlayan büyük bir fark var. Donanım Merkezi İşlem Birimlerini (CPUs) kullanırken, madencilik cihazları Grafik İşlem Birimlerini (GPUs) kullanır.

  Ayrıca, GPU’lar, blok zincirindeki işlemleri doğrulamak için gereken şifreleme denklemlerini çözme konusunda CPU’lardan daha iyidir. Bu işletme moduna yanıt olarak, Bitcoin hash oranı yeni bir Tüm Zamanların En Yükseği’ne (ATH) ulaştı. Hash oranı, Bitcoin ağını güvence altına almak için ayrılan hesaplama gücünü yansıtır. Bir blok zinciri ağı için sağlık, güvenlik ve madencilik zorluğunu belirlemekte kullanılır.

  Bu nedenle, hash oranındaki artış, madencilerin Bitcoin ağını maksimum güvenlikle koruma konusundaki kararlılığını gösterir. Ancak bu, madencilerin BTC piyasasına olan görünümünü nasıl etkiledi? Bu konuda adil davranabilecek bir ölçüt, zorluk kurdelesi olarak bilinir. Zorluk kurdelesi, ağ madencilik zorluğunu Bitcoin’in fiyatına göre görsel olarak temsil eder.

  Yeni coin’ler varlık olarak madenciler tarafından kazılınırken, madenciler üretim maliyetlerini karşılamak için bazı coin’lerini satarlar. Bu, BTC değerinde ayı baskısı yaratır (zorluk kurdelesi genişler).

  Ve en zayıf madenciler, operasyonel kalmak için daha fazla coin sattığında, vazgeçerler. Aynı zamanda, hesaplama gücü ve ağ zorluğu bu durumda azalır. Bu, sadece güçlülerin kalmasına neden olur, onlar daha az satarak, daha fazla boğa fiyat hareketi için daha fazla alan bırakır (zorluk kurdelesi sıkışır).

  Bitcoin’i sıkı tut

  Yazı sırasındaki verilere göre, Glassnode, zorluk kurdelesinin sıkıştığını gösterdi. Bu nedenle, 14 günlük ile 200 günlük Hareketli Ortalama (MA) kullanılarak, BTC, yazı sırasındaki fiyatında iyi bir alım fırsatı sunuyor.

  bitcoin-difficulty-ribbon

  Yazının yazıldığı sırada, BTC, son 24 saatte değerinin %7’sini kaybederek 25.900 dolar seviyelerinde el değiştiriyordu. Ayrıca, Young Ju, mevcut fiyatın madenciler için satış yapmak için uygun görünmediğini ifade etti.

  Bu noktayı kanıtlamak için, CryptoQuant CEO’su ve kurucu ortağı Bitcoin hash oranını donanım verimlilik oranına kullandı. Bu oran, her Terahash başına madenci gelirini operasyonel maliyetlere göre temsil eder.

  CryptoQuant verilerine göre, oran etkileyici bir şekilde artmadı. Bu nedenle, madenciler muhtemelen mevcut portföylerine sahip çıkmaya devam edecek ve günlük maliyetleri finanse etmek için oluşturulan ücretlere dayanacaklar.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.

  Bitcoin Fiyatı Güçleniyor: Altcoin Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

  Bitcoin fiyatı 68 bin doların üzerini görerek yeni zirveleri hedefledi; Ancak şimdi yatırımcılar altcoin sezonunun ne zaman başlayacağına odaklanıyor!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.