Diğer

  Bitcoin Madenciliği Yapmak için En Pahalı ve En Ucuz Ülkeler

  • CoinGecko araştırmasına göre, İtalya, bir BTC üretmek için neredeyse 210,000 dolarlık elektrik maliyeti gerektiren en pahalı ülke olarak öne çıkıyor.
  • Avrupa’daki yüksek enerji maliyetlerinin COVID-19 pandemisi sonrası küresel elektrik fiyatlarının yükselmesi ve Rusya ile Ukrayna arasındaki askeri çatışma nedeniyle meydana gelen kriz gibi çeşitli nedenlere bağlanabileceği belirlendi.
  • Lübnan, tek bir Bitcoin üretmek için sadece 266 dolara ihtiyaç duyduğu için kripto madencileri için mükemmel bir seçenek gibi görünüyor.

  Bitcoin madenciliği için hangi ülkere pahalı? Hangi ülkeler ucuz? İtalya’daki madencilik maliyeti davasa boyutlarda!

  Hangi Ülkelerde BTC Madenciliği Pahalı?

  CoinGecko araştırmasına göre, İtalya, bir BTC üretmek için neredeyse 210,000 dolarlık elektrik maliyeti gerektiren en pahalı ülke olarak öne çıkıyor. Avusturya, Belçika, Danimarka ve Almanya gibi diğer Avrupa ülkeleri en karlı olmayan bölgeler olarak yakından takip ediyor.

  İlginç bir şekilde, CoinGecko’nun analiz ettiği 147 ülkenin sadece 62’sinde bitcoin madenciliği karlı. Ekonomik sorunlarına rağmen, Lübnan bu tür faaliyetler için en ucuz destinasyon olarak öne çıkıyor.

  Bitcoin madencileri, ekosisteme katılmaya karar verirken elektrik maliyeti, kullanılan ekipmanın kalitesi ve ağın madencilik zorluğu gibi birkaç önemli faktöre bağlıdır.

  Kripto verileri toplayıcısı CoinGecko, bir Bitcoin üretmek için ortalama hane halkı elektrik maliyetinin 46,291 dolar olduğunu açıkladı. Bu, lider dijital varlığın mevcut fiyatının neredeyse iki katıdır (bu satırlar yazılırken yaklaşık 26,000 dolar).

  Ancak, BTC madenciliği için fiyatların çok daha pahalı olduğu bölgeler de bulunmaktadır. İtalya, bir bitcoin üretmek için gereken 208,560 dolarlık elektrik maliyetiyle listede en üst sırada yer alıyor. Avusturya, Belçika, Almanya, Hollanda, İngiltere ve diğer bazı Avrupa ülkeleri ikinci ila dokuzuncu sıralarda yer alıyor. Cayman Adaları, ilk 10’da yer alan tek ülke olan Eski Kıta’da bulunmayan ülkedir.

  CoinGecko, Avrupa’daki yüksek enerji maliyetlerinin COVID-19 pandemisi sonrası küresel elektrik fiyatlarının yükselmesi ve Rusya ile Ukrayna arasındaki askeri çatışma nedeniyle meydana gelen kriz gibi çeşitli nedenlere bağlanabileceğini belirledi.

  En Ucuz Ülkeler Hangileri?

  Araştırma, kıtalar arasında elektrik maliyetlerinde ciddi farklar olduğunu tahmin ediyor. Örneğin, Avrupa’da bir BTC üretmek için ortalama hane halkı enerji fiyatının 85,767 dolar olduğu tahmin edilirken, Asya’da bu rakam 20,000 doların biraz üzerinde.

  Lübnan, tek bir Bitcoin üretmek için sadece 266 dolara ihtiyaç duyduğu için kripto madencileri için mükemmel bir seçenek gibi görünüyor. İran, Suriye, Etiyopya ve Sudan en ucuz bölgelerin ilk 5’ini tamamlıyor.

  Elektrik maliyetleri de düşük olan ancak yerel hükümetlerin kripto para işlemlerine yasak getirdiği ülkeler de bulunuyor. İyi bir örnek olarak, bir BTC üretmek için 4,000 dolardan az gereken Irak verilebilir. CoinGecko, Irak hakkında şunları söyledi;

  “İkinci sırada yer alacaktı. Irak Merkez Bankası 2017’de kripto para kullanımını yasakladı. Aksi takdirde, Irak bitcoin madenciliği için en ucuz ülkeler listesinde yer alacaktı.”

  Amerika Birleşik Devletleri (ABD), listenin ortalarında yer alsalar da dünyanın en büyük ekonomisi olarak, komşuları Kanada ve Meksika’ya kıyasla çok daha pahalı elektriğe sahip ($46,280). Enerji fiyatlarının her eyalette farklılık gösterdiğini belirtmek önemlidir, bu da daha düşük maliyetli bölgeleri yerel kripto merkezlerine dönüştürür. Örneğin, önde gelen bitcoin madencilik şirketi Riot Platforms, işlemlerini genellikle daha düşük enerji maliyetleri sunan Colorado ve Teksas’ta yoğunlaştırmıştır.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Mt. Gox CEO Karpelès, Bitcoin (BTC) Transferleri Sırasında İstikrarı Güvence Altına Alıyor: ‘Her Şey Yolunda’.

  Kripto dünyası, Mt. Gox CEO'su Mark Karpelès'in son Bitcoin transferlerinin ardından paydaşlara “her şey yolunda” diyerek güvence vermesiyle...

  Balinalar Bitcoin (BTC) ve XRP Biriktiriyor, Santiment Olası Yükselişi Öngörüyor.

  Santiment, en büyük kripto paralar arasında yükseliş eğilimi geliştiğini tespit etti. XRP balinaları altcoin için...

  P2P.org Ethereum (ETH) Stake Ödüllerini Yatırımcılar İçin Artırıyor.

  P2P.org, blockchain doğrulama ve saklama hizmeti sunmayan staking araçları sağlayıcısı, Ethereum staking ödüllerini artırmayı amaçlayan önemli bir gelişmeyi...