Diğer
  Ana SayfaHaberABD Eyaleti, Bitcoin Madenciliği Faaliyetlerini Koruma Yasasını Kabul Etti!

  ABD Eyaleti, Bitcoin Madenciliği Faaliyetlerini Koruma Yasasını Kabul Etti!

  -

  • Arkansas, eyalet içindeki Bitcoin madenciliği faaliyetlerini korumak için bir yasa tasarısı onayladı.
  • Yasa tasarısı madencileri ayrımcı vergi ve düzenlemelerden koruyacak.
  • Birçok ABD eyaleti son zamanlarda yargı alanlarında madencilik faaliyetlerini düzenlemek için önlemler aldı.

  Senato ve Temsilciler Meclisi’nden oluşan Arkansas Eyalet Meclisi, eyalet içindeki Bitcoin madenciliğini korumak için bir yasa tasarısı onayladı ve tasarıyı valiye gönderdi.

  2023 Arkansas Veri Merkezleri Yasası, eyalette dijital madencilik düzenlemelerini açıklığa kavuşturmayı amaçlıyor. Tasarı, Temsilci Rick McClure ve Senatör Joshua Bryant tarafından hazırlandı ve ilk olarak 30 Mart 2023’te okundu.

  O zamandan beri, tasarı birkaç kez okundu ve komite aşamalarından geçti ve hafifçe değiştirildi. Şimdi valinin onayını bekliyor.

  Arkansas’ın Bitcoin Madenciliği Yasası

  Tasarıya göre, Bitcoin madencilik faaliyetleri, eyalet yasalarına uygun vergi ve işletme yönergelerine uygun olarak eyalette faaliyet göstermek zorunda. Madenciler, elektrik şebekesinde stres yaratmadıkları sürece Arkansas’ta Bitcoin madenciliği yapmakta özgür olacaklar.

  Bireyler ayrıca evde Bitcoin madenciliği yapabilir ve uygun hizmet bedellerini ödeyebilirler.

  Kâr amacı gütmeyen bir organizasyon olan Satoshi Action Fund’ın CEO’su ve Kurucu Ortağı Dennis Porter, Arkansas’ın bu hamlesine ilişkin olarak bir Tweetinde şunları söyledi:

  Arkansas eyaleti, hem Temsilciler Meclisi’nde hem de Senato’da ‘Bitcoin Madenciliği Hakkı’ yasasını geçiren ilk eyalet olarak sürpriz bir zafer kazandı.

  Porter, Arkansas Valisi Sarah Huckabee Sanders ile imza törenine katılmayı umduğunu ekledi.

  Tasarı, veri merkezlerinin iş yaratması ve vergi ödemesi nedeniyle ekonomik değerleri olduğunu kabul ediyor. Bu nedenle, Bitcoin madencilerine ayrımcı vergi ve düzenlemeler getirilmesini önlemek için yönergeler belirlenmiştir.

  Bu, yerel yönetimlerin kripto madencilik endüstrisine yönelik düzenlemeler oluşturamayacağı anlamına gelir ve dijital varlık madencilik işletmeleri, bölgeleme değişikliklerine itiraz edebileceklerdir. Arkansas kamu hizmeti sağlayıcısı da madencilere “makul olmayan ayrımcı tarifeler” uygulayamaz.

  Ayrıca, tasarı dijital varlıklar, dijital varlık madenciliği, düğüm ve dijital varlık madencilik işletmesi gibi birkaç terimi tanımlar.

  ABD Eyaletleri ve Bitcoin Madenciliği Düzenlemesi

  Geniş kapsamlı kripto endüstrisi artan düzenleyici denetime maruz kalırken, birçok ABD eyaleti yargı alanlarında madencilik faaliyetlerini düzenlemeye çalışıyor. Bu eyaletler arasında son zamanlarda benzer yasalar çıkaran Montana ve Missouri örnek verilebilir.

  Bununla birlikte, bazı eyaletler ve yerel yönetimler, çevresel endişeler ve elektrik şebekesinde stres nedeniyle endüstriye sert bir tutum sergiliyorlar. Örneğin, New York eyaletinde madencilik için iki yıllık bir ertelenme uygulandı.

  Bu arada, Kuzey Carolina’daki Buncombe County gibi diğerleri madencilere yönelik kısıtlamalar uygulamayı düşünüyor. Texas da iddia edildiğine göre kripto madenciler için teşvikleri kaldırmaya çalışıyor ve tasarı şu anda Senato’da.

  Reddi İmkansızlık

  COINOTAG, Güven Projesi yönergelerine uygun olarak tarafsız, şeffaf bir raporlama yapmayı taahhüt etmektedir. Bu haber makalesi doğru ve zamanında bilgi sağlamayı amaçlamaktadır. Ancak, okuyucuların bağımsız olarak gerçekleri doğrulamaları ve bu içeriğe dayanarak herhangi bir karar vermeden önce bir profesyonelle danışmaları önerilir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Bu Seviyeyi Geçmeli! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un saatlik fiyat grafiği incelendiğinde direnç bölgesinde olduğunu gözlemliyoruz. ETH'nin belirli seviyelerdeki kapanışları ve destek aralığından dönüşü, yükseliş hareketinin devamını sağlayabilir. Ancak fiyatın belirli bir direnci aşması gerekmektedir.

  Jim Cramer, SEC’in Binance Borsasına Açtığı Davayı Değerlendirdi

  Eski hedge fon yöneticisi ve TV ünlüsü Jim Cramer, SEC'in Binance borsasına açmış olduğu dava için değerlendirmelerde bulundu.

  Bitcoin Yükseliş Trendini Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in fiyat grafiğini incelediğimizde, yaklaşan direnç seviyesi ve üçgen formasyonunun etkisi göze çarpıyor. Ayrıca belirtilen destek ve direnç bölgeleri arasında fiyat hareketlerinin şekillendiği görülüyor.

  SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Borsası Coinbase Hakkında Konuştu

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para sektörü hakkında yorumlamalarda bulundu.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler