Diğer

  Bitcoin Madencileri, 2024 Yılındaki Halving’e Hazırlanırken BTC Birikimine Başladı!

  • Bitfinex tarafından analiz edilen on-chain veriler, Bitcoin (BTC) madencilerinin Nisan 2024’te planlanan yaklaşan yarılanma etkinliği için bir birikim aşamasına girdiğini gösteriyor.
  • Yaklaşan etkinlik, BTC’nin oluşumundan bu yana dördüncüsüdür ve ağın ödüllerini blok başına 6.25 BTC’den 3.125 BTC’ye düşürmesi beklenmektedir.
  • Bitcoin madencilik şirketleri, likidite pozisyonlarını artırdı ve daha fazla BTC satma eğilimini azalttı. Bunun nedeni, BTC borsa işlemli fonlar (ETF’ler) etrafında oluşan haberler sonrasında hisse fiyatlarının artmasıdır.

  Son verilere göre, Bitcoin madencileri ufak çıkışlar yaşadı ancak şimdi 2024 yılındaki halving etkinliği için Bitcoin biriktirme aşamasındalar.

  Bitcoin Madencileri, 2024 Yılı için Hazırlıklara Başladı

  Bitfinex tarafından analiz edilen on-chain veriler, Bitcoin (BTC) madencilerinin Nisan 2024’te planlanan yaklaşan yarılanma etkinliği için bir birikim aşamasına girdiğini gösteriyor. Bitfinex Alpha raporuna göre, madenci rezerv metriği, 27 Mayıs 2023’ten itibaren belirgin bir birikim eğilimi gösteriyor ve bu, Bitcoin’in yakın zamandaki 30.000 dolar fiyat seviyesinden düşüşünden bu yana artmış durumda.

  Her dört yılda bir veya 210.000 blok sonrası meydana gelen Bitcoin yarılanması, ağın madencilerinin ödüllerini yarıya indiren bir mekanizmadır; bu, yeni BTC’nin yaratılma hızını azaltmayı ve varlığın değerini artırma olasılığını içerir. Yaklaşan etkinlik, BTC’nin oluşumundan bu yana dördüncüsüdür ve ağın ödüllerini blok başına 6.25 BTC’den 3.125 BTC’ye düşürmesi beklenmektedir.

  Yaklaşan etkinliğe yanıt olarak, madenciler, Ağustos 2022’de başlayan satış furyasından sonra birikim eğilimine geçti. Bitfinex, Temmuz ayının sınırlı on-chain BTC çıkışları kaydetti ve sonuna doğru aniden artış gösterdiğini belirtti. Borsa, bu hareketin “muhtemelen alıcılarla potansiyel dirençlere karşı koruma önlemi olarak” olduğunu bildirdi.

  Bitcoin madencilik şirketleri, likidite pozisyonlarını artırdı ve daha fazla BTC satma eğilimini azalttı. Bunun nedeni, BTC borsa işlemli fonlar (ETF’ler) etrafında oluşan haberler sonrasında hisse fiyatlarının artmasıdır. Madencilerin güçlü finansal rezervleri sayesinde madencilik ekipmanlarını genişletebilecekleri ve potansiyel fiyat düşüşleriyle başa çıkabilecekleri söylenebilir.

  Kurumsal Kripto Yatırımcıları Dikkatli Yaklaşıyor

  Bitcoin madencileri ellerindeki miktarı artırırken, kurumsal kripto yatırımcıları yatırımlarına dikkatli bir şekilde yaklaşıyor. Bitfinex’e göre, bunun nedeni daha geniş piyasanın “atıl” olması ve alım satım hacminin yıl başından bu yana %62 düşmesidir. Bitfinex şu şekilde açıkladı;

  “Volatilite göstergeleri, genel olarak daha sessiz zamanlara doğru gittiğimize işaret ediyor. Bitcoin’in tarihsel metrikleri yerleşmeye başlıyor gibi görünüyor ve denge bir piyasa göstergesi olarak, traderlar dengeli bir piyasa belirtiyor.”

  İlginç bir şekilde, Bitcoin fonları hala büyük çıkışlar yaşarken, kurumsal yatırımcılar ilk kez 14 haftanın ardından BTC’yi yatırım ürünleri aracılığıyla kısa pozisyonlamayı durdurdular. Fonların hareketi, yatırımcıların karlarını realize etmeleriyle uyumlu.

  “Kurumsal yatırımcıların genel davranışı, kripto varlıklara dikkatli bir yatırım stratejisinin yansımasıdır ve atıl bir yaz ticaret sezonunun ardından kazançlarını artırmaktadır” diye ekledi Bitfinex.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Bitcoin (BTC) Göklere Çıkıyor: Fiyatlar Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Yaklaşırken Yatırımcı Duyarlılığı Korkudan Açgözlülüğe Dönüşüyor.

  Bitcoin (BTC), tüm zamanların en yüksek seviyesine yakın bir şekilde seyrini sürdürerek yatırımcıları zafer turları mı atıyor yoksa...

  GameSwift G-BUCKS ($GBK)’i Tanıttı: Web3 Oyunlarında Oyun İçi Satın Almaları ve Premium Para Birimini Dönüştürüyor.

  <div class="tdb-block-inner td-fix-index"> <ul> <li>Oyun sektörü evrim geçirmeye devam ettikçe, web3 oyunlarının yükselişi, oyuncular...

  [Coin Name and Symbol] Dahil 29 Altcoin İçin Kritik Gün: Bugün Takip Edilecek Önemli Etkinlikler.

  Bugün, çeşitli altcoin projelerinde önemli gelişmelerle kripto para piyasaları hareketli. ...