Bitcoin ile gelecekte ‘daha derin bir kripto pazarı’ görecek miyiz?

btc yorum 21 şubat 2020

Güncellenme Tarihi

Geçtiğimiz hafta boyunca, kripto piyasası, dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin’in 11k $ ‘lık kritik direncini geçtikten sonra yeni bir hayat kazanmış gibi görünüyordu. Aslında 2020, birden fazla açıdan Bitcoin dahil olmak üzere dijital varlıklar için anahtar bir yıl oldu. Bununla birlikte, daha fazla kullanıcı kripto para birimlerini ve dijital varlıkları daha erişilebilir buldukça, bazı sorular kafalarını arkaya çekiyor. Örneğin, Bitcoin durgunlaşırken piyasanın altcoinlerinin çoğu çok iyi gittiğinden, kripto pazarı ani düşüşle karşı karşıya gelebilir mi?

Kripto Para Piyasasındaki İyi Gidişat Korkutuyor

Scoop podcast’in son bölümünde Voyager CEO’su Steve Ehrlich, Bitcoin ile ilgili sorunları ve son yıllarda kripto pazarının nasıl dramatik bir şekilde çeşitlendiğini tartıştı. Ehrlich, kullanıcıların kriptoyu sadece Bitcoin açısından düşünmenin bir hata olduğunu söyledi. Son on yılda, dijital varlık piyasası oldukça büyük bir büyüme göstererek, farklı demografik özelliklere hitap eden değişken varlıklar ortaya çıkmıştır. Ehrlich vurgulandı,

“Piyasanın Bitcoin’den çok daha büyük ve daha derin olduğuna inanıyorum ve bu sadece bir hata yapılıyor… Demek istiyorum ki, sadece bir avuç hisse senedine yatırım yapmak istiyorum. Altyapı ve kripto tarafında inşa edilenler hakkında çok daha fazlası var. ”

Geçen ay, Bitcoin’in 10 bin dolarlık direniş tarafından engellenmesine rağmen, pazarın altcoinlerinden kaçının kendi mitinglerini başlatabildiğini gösterdi. Voyager’ın CEO’su, kripto para biriminin geçen ay daha fazla benimsendiğini savundu ve Temmuz ayında tüm ticaret ve yatırımların yaklaşık % 80’inin Bitcoin dışı varlıklar etrafında toplandığını belirtti.

Kripto Paralar Hisse Senetlerinden Daha Çok İlgi Duydu

Bitcoin Gelecekte daha derin bir kripto pazari gorecek miyiz

Kaynak: Arcane

İlginçtir, Arcane Research’ün en son raporunda sağlanan verilere göre, orta büyüklükteki kriptolarda bir artış oldu ve bu varlıkların birçoğu dikkate değer getiri sağladı. Bununla birlikte, Bitcoin’in pazardaki hakimiyeti, kelimenin önemli kazanımları kaydeden ikinci en büyük kripto paraya rağmen ezici olmaya devam ediyor.

Ehrlich ayrıca bu kripto varlıkların kullanıcıları ve müşterileri için ‘daha derin bir kripto pazarı’ oluşturmak için geliştirilmesi gerektiğini iddia etti. Kripto ve dijital varlıklarla uğraşan birçok tüccar için, bu ‘daha derin kripto-pazar’ sadece coinleri, ancak kullanıcıların Bitcoin’den daha fazlası olan bir pazardan faydalanmalarını sağlar. Dedi ki,

“Tüccarların ve yatırımcıların, geleneksel çevrimiçi aracılık ürünlerini görmeye alışkın oldukları, profesyonel ticaret çözümleri olmayan tüm bu şeyler. Kripto için daha derin bir ürün olduğunu düşündüğüm bunlar. ”

CoinOtag’ı TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.