Bitcoin için Yakın Gelecekte Neler Görünüyor? Yatırımcı Ne Beklemeli?

bitcoin boğa

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

İnsanlar bu günlerde giderek daha temkinli ve süpheci hale geldiğinden, Bitcoin biraz sıkıntıda gibi duruyor. Geçen hafta bazı büyük satışlar sonucunda piyasadan büyük miktarda para çıktı. Sadece yakın geçmişte veya sektöre bugün giren para değil, Vadeli İşlemlerden gelen para da piyasadan ayrıldı. Peki Bitcoin’in durumu ne olacak?

Bitcoin Vadeli İşlemleri de Darbe Alıyor!

Bitcoin

Türev piyasası bu hafta şaşırtıcı bir darbe aldı. Vadeli İşlemler piyasasındaki hareketlilik duyulmamış olsa da, bu durumlar şu anda kısa vadede fiyatın hareket yönü için önemli. Mayıs ATH’sinden bu yana, işlem hacimleri karalı bir şekilde düşüyor. Geçen haftanın sonuna yaklaşırken, Vadeli İşlemlerde ki Açık Faiz durumu 13 milyar dolar ve 10.7 milyar dolar arasında kaldı.

Bitcoin Grafik
Kaynak: Glassnode

Ek olarak, Vadeli İşlem hacimleri de düşerek indikatörlerin bu yıl gösterdiği en düşük seviyelere yaklaşıyor. 45 milyar dolarlık günlük hacimlerde, metrik verisi Şubat ayının 38 bin dolarlık seviyesine git gide yaklaştığını gösteriyor. Bu, zamanlardaki hacimlerin Bitcoin‘in birinci (Mayıs) ve ikinci (Haziran) kapitülasyonlarından %62,5 ve %49 daha düşük seviyede gösterdi.

Bitcoin Grafik
Kaynak: Glassnode

Son olarak, türev piyasasındaki Opsiyonun Açık olduğu Pozisyon 13.2 milyar $’dan 4.4 milyar $’a %67’lik bir düşüş kaydetti. Böyle bir düşüş, kaldıraçlı işlemlerden ziyade spot tarafından gelen, yaklaşan herhangi bir hareketliliğin işareti olabilir.

Bitcoin Grafik
Kaynak: Glassnode

Bu bir Bitcoin HODL satışı mıydı?

grafikler, çeşitli zamanlarda kripto paraların ve son hareketlerinin anlaşılmasını sağlar. Daha basit bir deyişle, ASOL yavaş yavaş baskın hale gelen eski kripto paraları gösterir. 2 yıl-3 yıllık sahipler şu anda bu arzın %9,8’ini elinde tutuyor. Ayrıca, 3 yıl-5 yıl bandında ki hold eylemi ise arzın %13.1’ini temsil ediyor. 1 yıl-2 yıl sahiplerinin holdingleri %13,3’e düştü ve 6 ay ve12 aydır tutulan kripto paralar öne çıktı.  Bunların yanı sıra boğa piyasasının alıcıları kripto para arzının %9’unu elinde tutuyor.

Son olarak, 1 ila 6 aylık olan en yeni kripto paralar, Mayıs ATH’sinde %22’den %32’ye yükseldi. Bunların yanı sıra, vade süresi yaklaştıkça bu paraların arzı da düşüyor.

Bitcoin Grafik
Kaynak: Glassnode
0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook