“Bitcoin İçin Tarihi Bir An”

bitcoin yorum 27 şubat 2020

Kripto para cüzdanı ve takas Abra CEO’su Bill Barhydt’a göre, ABD hükümeti mevcut ekonomik durumunu düzeltmek için Bitcoin’i (BTC) daha fazla benimsemek isteyebilir.

Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano ile 13 Ağustos’ta bir podcast röportajında ​​konuşan Barhydt, “Yeni bir varlık sınıfı olan Bitcoin için çok önemli bir anın yakalandığını düşünüyorum.” Dedi. Barhydt, bu fikrin gerekçesi olarak ABD hükümetinin enflasyon hedeflerini gösterdi.

Barhdyt, ABD hükümetinin yüzde 4’lük enflasyon hedefi hakkındaki söylentilerden bahsetti. Kasıtlı enflasyon hedefini daha önce benzeri olmayan bir hamle olarak belirlemeyi düşündü ve ekledi:

“Büyümek için ekonomiyi temelden değiştirmekten başka seçenekleri olmadığını düşünüyorlar.”

COVID-19 salgını nedeniyle, ABD hükümeti batmakta olan ekonomiyi canlandırmayı amaçlayan çeşitli düzeltici önlemler aldı. CNBC’nin 4 Ağustos tarihli makalesine göre son hamlelerden biri kasıtlı olarak enflasyonu artırmak oldu.

Barhydt, ABD hükümetinin aldığı kararı eleştirerek, “Açıklanan hedefler hiçbir zaman paranızın veya servetinizin değerini korumak olmadı ve olmayacak” dedi.

“Tanım gereği, sistemde hareket, büyüme yaratan bir durum yaratmak için paranızın değerini düşürmeye hazırlar.”

Coin Otağ’ı ayrıca Twitter, Facebook, Telegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Görkem Ilık
Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.