Bitcoin için Son 100 Gün !

CoinOtag
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin için Son 100 Gün Kaldı – Bitcoin uzun zamandır beklenen üçüncü yarılanması yaklaştıkça yatırımcıların duyduğu heyecan da giderek artıyor. Bitcoin blok ödül yarılanmasına ( Bitcoin Halving ) 100 gün kalmasıyla BTC ’nin yarılanmadan sonra arzdaki azalmaya bağlı olarak kıymetinin artacağı düşünülüyor.

Uzun zamandır konuşulan ve herkesin dört gözle beklediği yarılanmaya sayılı günler kaldı. Yarılanmanın 12 Mayıs 2020 tarihinde gerçekleşeceği düşünülürse sadece 100 gün sonra madencilik ödüllerinin yarılandığına şahit olunacak.

Bitcoin Halving Rekoru! Bitcoin İçin Son 100 Gün

Her dört yılda bir gerçekleşen Bitcoin blok ödülü yarılanması, geçmiş yıllarda fiyat açısından oldukça iyi sonuçlar vermişti. Bu yarılanmada da benzer bir sonucu bekleyen birçok yatırımcı, gözünü Bitcoin’e çevirmiş halde bekliyor. BeInCrypto kısa zaman önce Google üzerindeki Bitcoin Halving (Bitcoin yarılanması) aramalarının rekor bir seviyeye ulaştığını aktarmıştı. Bitcoin’e gösterilen bu ilginin yarılanma yaklaştıkça daha da artması bekleniyor.

Bitcoin fiyatı yarılanmayla beraber 400.000 dolar seviyesine çıkabileceğini öngören yorumlar bulunsa da tüm yorumcular aynı kanaate sahip değil. Bazı yorumcular ise yarılanmanın piyasa tarafından zaten fiyatlandığını ve bunun büyük değişimlere gebe olmadığını iddia ediyor. Öte yandan geçmiştekilerin, gelecektekilerle aynı sonucu vermesi gibi bir belirlenmişlik de bulunmuyor.

Bitcoin için son 100 gün

İlki 2012 yılında, ikincisi ise 2016 yılında gerçekleşen yarılanmalardan 200 gün önce dip seviyeyi görmüş olan BTC, oldukça düşük bir fiyat çizgisi tutturmuştu. Yine 2019 yılının sonbaharında Bitcoin’ın bu döngüsü tekrarlandı ve BTC, dip seviyeye çekildi. Bunun ardından ise şu anda gözlenmekte olan yarılanma öncesi yükseliş trendine girdi. Süreç, öncekilerle büyük bir benzerliği yansıtıyorsa da Bitcoin’in geçmiş eğilimleri aynen ortaya koyacağının bir garantisi bulunmuyor.

Fiyatla İlgili Spekülasyonlar Artıyor

Bitcoin Halving olarak anılan yarılanma yaklaştıkça bu gelişme hakkındaki spekülasyonlarda da gözle görülür bir artış meydana geliyor. 100 gün sonra gerçekleşmesi beklenen yarılanma ile Bitcoin madencilik ödülü 12,5 BTC’den 6,25 BTC’ye düşecek. Yarılanmadan önce bir yükseliş trendi, görece belirginlik kazandıysa da yarılanma sonrası piyasanın ne yöne seyredeceği hâlâ gizemini koruyor. Bu belirsizlik ise bazı yatırımcılar açısından büyük bir endişe yaratıyor.

Bitcoin ise şu anda dalgalı bir seyir izlemeye devam ediyor ve Dolar karşısında %12,5 haftalık değer artışıyla 9.325 dolardan işlem görüyor.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!