Diğer

  Bitcoin için İyimserlik Artıyor Ancak Nexo’nun Kurucusu Yatırımcıları Bir Konuda Uyardı!

  • Bitcoin’in fiyatı son 24 saatte %4 artarak 28.300 dolara yükseldi ve Cumartesi günü 27.000 doların altından yükselerek bir aydan fazla bir sürenin en yüksek seviyesine ulaştı.
  • Kripto kredi kuruluşu Nexo’nun kurucusu ve yönetici ortağı Antoni Trenchev, “Ekim ya da bilindiği şekliyle ‘Uptober’, Bitcoin’in altı haftanın en yüksek seviyesine yükselmesiyle Bitcoin’in en sevdiği ay olarak ününü zaten yaşıyor” dedi.
  • Bitcoin’in ötesinde, ikinci en büyük kripto olan Ether, %3 artarak 1.730 dolara yükseldi. Daha küçük tokenlar veya alternatif kripto paralar da yükseldi, Cardano %5 yükselirken Polygon %4 yükseldi.

  Bitcoin için iyimserlik Ekim ayında yeniden geri döndü ve 28 bin dolarlık kritik seviye aşıldı: Ancak Nexo’nun kurucusundan bir uyarı var!

  Bitcoin için İyimserlik Ekim Ayında Geri Döndü

  bitcoin-btc

  Bitcoin ve diğer kripto paralar, yeni bir trading ayına başlarken belirlenmiş bir aralığı aştıkça Pazartesi günü yükseldi. Ekim, kripto paralar için tarihsel olarak iyi bir ay olduğu için analistler gelecek haftalara iyimser bakıyorlar.

  Bitcoin’in fiyatı son 24 saatte %4 artarak 28.300 dolara yükseldi ve Cumartesi günü 27.000 doların altından yükselerek bir aydan fazla bir sürenin en yüksek seviyesine ulaştı. En büyük dijital varlık, Ağustos ortasından bu yana tarihsel olarak düşük volatilite ve işlem hacmi ile birlikte 26.000 dolar civarında durağan bir işlem aralığında sıkışmıştı ve son pop, Bitcoin’in karakteristik heyecanına geri dönüşünü işaret ediyor.

  Kripto kredi kuruluşu Nexo’nun kurucusu ve yönetici ortağı Antoni Trenchev, “Ekim ya da bilindiği şekliyle ‘Uptober’, Bitcoin’in altı haftanın en yüksek seviyesine yükselmesiyle Bitcoin’in en sevdiği ay olarak ününü zaten yaşıyor” dedi ve ekledi:

  “Bitcoin, son altı ayın çoğunda zayıfladı, 26.000 ila 30.000 dolar aralığının dışına çıkana kadar fazla heyecanlanmayalim.”

  Bitcoin’deki yükselişin ardındaki nedenler hakkında açıklama yapmak için pek fazla anlık katalizör yoktu, ancak Bitcoin vadeli işlemler piyasasındaki kaldıraç birikimi – tüm kripto paralarda en likit pazar – muhtemelen pompayı hazırlamaya yardımcı oldu. Coinglass verilerine göre, Bitcoin fiyatlarının düşük 26.000 dolardan yükselmeye başlamasıyla, fiyatlardaki düşüşe yönelik yaklaşık 270 milyon dolarlık short pozisyonlar geçen haftadan bu yana silindi ve bu durum mevcut ralliye yukarı yönlü bir ivme kazandırdı.

  Bitcoin, Eylül ayında da yükseldi

  Bitcoin, Eylül ayında tarihini yendi ve S&P 500 ve Dow Jones Sanayi Ortalaması’nı geride bırakarak yedi yılın ilk Eylül ayında yükseldikten sonra yeni bir trading ayına başlarken zaten iyi bir performans sergiliyordu. Tarih, bu performansın Ekim ayında da devam edebileceğini gösteriyor.

  “Tarihi 2015 ve 2016 yıllarına dayanan son Bitcoin yükselişlerinden sonra (Eylül ayında), her iki sonraki üç ay boyunca kazançlar kaydetti” diyen Trenchev, “Bitcoin, son 10 Ekim’den sekizinde ve son dört Ekim’den her birinde pozitif getiriler elde etti, bu nedenle inananlar arasında nadir pozitif bir Eylül’ün ardından bu ay büyük kripto paranın bir ivme kazanabileceği umudu yüksek.” şeklinde sözlerini tamamladı.

  Bitcoin’in ötesinde, ikinci en büyük kripto olan Ether, %3 artarak 1.730 dolara yükseldi. Daha küçük tokenlar veya alternatif kripto paralar da yükseldi, Cardano %5 yükselirken Polygon %4 yükseldi. Memecoin’ler de benzer bir yükseliş gördü, Dogecoin ve Shiba Inu her ikisi de %2 kazandı.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  2024 Yılındaki Resesyon Korkuları: Bitcoin ve Altın Bu Durumda Nasıl İlerleyecek?

  Global piyasalardaki resesyon korkusu gittikçe artıyor: Olası bir resesyonda altın ve Bitcoin piyasası nasıl etkilenecek? Uzmanların görüşleri'

  Bitcoin, 41 Bin Dolar Seviyesini de Aşmayı Başardı: BTC için Sırada Ne Var?

  Bitcoin fiyatı, haftasonunda kazandığı güçle birlikte Pazartesi günü 41 bin doları da aşmayı başardı: BTC için şimdi sırada ne var?

  Bitcoin, 40 Bin Dolarlık Kritik Seviyenin Üzerinde: Hangi Faktörler Yükselişi Tetikledi?

  Bitcoin fiyatı, uzun zamandır beklenen 40 bin dolarlık kritik seviyeyi başarıyla aştı: Bu başarıyı hangi faktörler etkiledi?

  Bitcoin Fiyatı, Çok Uzun Bir Aradan Sonra Yeniden 40 Bin Dolar Seviyesinde!

  Bitcoin fiyatı, haftalık kapanış öncesinde Nisan 2022'den bu yana görülen en yüksek seviyelere ulaşmayı başardı: 1 Bitcoin 40 bin dolar!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Chainlink (LINK) Balinaları Hangi Seviyeyi Bekliyor? Güncel LINK Analizi

  LINK coin, haftalık grafiğindeki yükseliş trendini sürdürüyor ancak 16.16 dolar direncini geçememesi durumunda düşüş hareketi öne çıkabilir. Uzun vadeli alıcılar için potansiyel bir giriş bölgesi, 9.64 - 8.772 dolar aralığı olarak belirlenmiştir. Yatırımcılar, LINK coinin kritik direnç seviyelerini dikkatlice takip etmelidirler.

  Fantom (FTM) Coin Yükselişini Kritik Desteğinden Başlatabilir! Güncel FTM Analizi

  FTM coin, 0.3574 dolar direncini geçemezse düşüş eğilimini sürdürebilir. Yatırımcılar, 0.2246 - 0.208 dolar destek seviyelerini izlemeli ve güçlü alım sinyalleri alındığında yükseliş trendine yönelebilirler.

  WOO Coin Balinaları Spot Alım Yapmak için Kritik Bölgeyi Bekliyor! Güncel WOO Analizi

  WOO coin, 0.2096 dolar üzerinde kalması halinde yükseliş potansiyeli taşıyor. Ancak, 0.1905-0.1848 dolar aralığındaki uzun vadeli spot alım bölgesi kritik bir destek olarak göze çarpıyor. Yatırımcılar, bu seviyeleri dikkatlice takip ederek stratejilerini belirlemelidirler.

  Bitcoin Düşüş Hareketini Kritik Desteğine Yapabilir! Güncel BTC Analizi

  Bitcoin, 36.700 dolar destek bölgesine yaklaşıyor. 35.500 dolar altında düşüş, 36.600 dolar üzerinde ise yükseliş beklenebilir. Ancak, 37.700 dolar direncinin aşılamaması durumunda düşüş trendi devam edebilir. Yatırımcılar belirtilen seviyeleri yakından takip etmelidir.

  AGIX Coin Yatırımcıları Spot Yatırımlar için Hangi Seviyeyi Beklemeli? Güncel AGIX Analizi

  AGIX, günlük direnç seviyesini aşarak yükseliş trendine geçebilir. Ancak düşüş durumunda belirlenen destek bölgesi önemli bir alım noktası olabilir. Yatırımcılar, stop bölgesini dikkatle izlemelidir.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  2024 Yılındaki Resesyon Korkuları: Bitcoin ve Altın Bu Durumda Nasıl İlerleyecek?

  Global piyasalardaki resesyon korkusu gittikçe artıyor: Olası bir resesyonda altın ve Bitcoin piyasası nasıl etkilenecek? Uzmanların görüşleri'

  Bitcoin, 41 Bin Dolar Seviyesini de Aşmayı Başardı: BTC için Sırada Ne Var?

  Bitcoin fiyatı, haftasonunda kazandığı güçle birlikte Pazartesi günü 41 bin doları da aşmayı başardı: BTC için şimdi sırada ne var?

  Bitcoin, 40 Bin Dolarlık Kritik Seviyenin Üzerinde: Hangi Faktörler Yükselişi Tetikledi?

  Bitcoin fiyatı, uzun zamandır beklenen 40 bin dolarlık kritik seviyeyi başarıyla aştı: Bu başarıyı hangi faktörler etkiledi?