Diğer
  Ana SayfaHaberBitcoin Fiyatında Düşüş Durdu mu? ABD Ekonomisinin Güncel Görünümü

  Bitcoin Fiyatında Düşüş Durdu mu? ABD Ekonomisinin Güncel Görünümü

  -

  • Bitcoin fiyatında göreli güç endeksi bu sabah erken saatlerde 30’un hemen altına düşmesinin ardından tekrar yükselmeye başladı.
  • Bitcoin fiyatındaki destek seviyesi bugünkü düşüşü atlattı.
  • Bitcoin’in 30 günlük hareketli ortalaması henüz 200 günlük ortalamasının altına düşmedi.

  Bugün Bitcoin fiyatı %2 düşerek son 24 saat içinde 26.757 dolar seviyesine geriledi ve kripto paranın yakın zamanda konsolidasyon yaşayarak büyük bir çıkışa hazırlandığı beklentilerini zayıflattı.

  2023 yılının başından bu yana ise %61 oranında yükseldi ve bu orta vadeli artış, BTC’yi önümüzdeki aylarda daha fazla toparlanma yolunda ilerletiyor.

  Bugün Bitcoin düşse de fiyat grafiği, hızla toparlanabileceği iyi bir konumda olduğunu gösteriyor. Yatırımcılar, ABD Kongresi ve Beyaz Saray’ın mevcut borç krizine çözüm bulmasını bekliyor.

  Bitcoin’de Sonraki Durak Neresi? BTC’nin Yakın Zamanda Düşük Seviyeden Toparlanmasıyla Fiyat Tahmini

  Bitcoin (BTC) (23)

  Bugün BTC düşse de, grafiği, hızla toparlanabileceği iyi bir konumda olduğunu gösteriyor. Özellikle, göreli güç endeksi (mor renkli) bu sabah erken saatlerde 30’un hemen altına düşmesinin ardından tekrar yükselmeye başladı, bu da hızlı bir toparlanmayı işaret ediyor.

  Benzer şekilde, BTC’nin destek seviyesi (yeşil renkli) bugünkü düşüşü atlattı, bu da yakın vadede kripto paranın muhtemelen daha fazla düşüş yaşamayacağını gösteriyor.

  Ve Bitcoin’in 30 günlük hareketli ortalaması (sarı renkli) henüz 200 günlük ortalamasının altına düşmedi, ancak fiyatının son saatlerde yükselmeye başlaması, böyle bir durumun gerçekleşmeyebileceğini düşündürüyor.

  btc-usd-saatlik

  BTC/USD 1 Saatlik Fiyat Grafiği

  Elbette, Bitcoin‘in geçtiğimiz haftalarda gösterdiği nispeten istikrarlı fiyat hareketleri, yakın bir gelecekte hızlı bir hareket beklenmeyebileceğini gösterse de, büyük bir hareketin katalizörünü sağlayabilecek birkaç gelişme bekleniyor.

  En önemlisi, ABD Kongresi ve Beyaz Saray’ın mevcut borç krizine çözüm bulması gerekiyor, aksi takdirde ABD’nin borç yükümlülüklerini 1 Haziran’da yerine getirememesi bekleniyor.

  Bir varsayılan durum, hatta bazı maximalistler güçsüzleşmiş bir ABD dolarının BTC’nin lehine olacağını varsaysa bile, Bitcoin ve kripto para piyasası için felaket olabilir.

  Bu durum, son dönemde nakit para çıkışının ve bitcoin gibi riskli varlıklardan kaçışın artmasına neden olarak likiditeyi -ki zaten çok düşük seviyelerde bulunuyor- daha da azaltabilir.

  Ancak, ABD’nin borç tavanı konusunda daha önce tartışmalara girdiğini ve her seferinde bir varsayılan durumun önlenmiş olduğunu belirtmek gerekir.

  Bu nedenle, olasılıklar, yasa yapıcıların ve ABD başkanının bir kez daha son dakikaya bırakmasına rağmen, başka bir çözüme daha eğilimli gibi görünmektedir.

  Ekonomik Durumun İyileşmesi

  Tam anlamıyla bir krizin önlenmesi varsayıldığında, son işaretler Amerika Birleşik Devletleri ve küresel ekonominin kademeli olarak iyileşmeye devam ettiğini göstermeye devam ediyor.

  Ekonomik toparlanmanın muhtemelen kademeli olacağı (ve birkaç faiz artışının mümkün olduğu) göz önüne alındığında, mevcut mevcut kanıtlar genel olarak kötüleşmek yerine iyileşme eğilimi göstermektedir.

  Bu durum, Bitcoin’in yavaş yavaş daha fazla yatırımın gelmesini göreceği anlamına gelmeli ve gelecek yıl Nisan veya Mayıs aylarında gerçekleşmesi planlanan yarılanma süreci tarafından hızlandırılabilir.

  Her önceki yarılanmanın gösterdiği gibi, Bitcoin blok ödülünde %50’lik bir azalma genellikle kripto para biriminin fiyatını yükseltir. Ancak etki hemen oluşmaz, 2020 yarılanması Kasım 2021’e kadar zirve yapmadı.

  Bununla birlikte, piyasa Bitcoin’in yarılanmanın tamamlanmasından önceki aylarda yükselmeye başlamasını bekleyebilir, böylece kripto para birimi klasik bir yılsonu rallisine katılabilir.

  Daha yakın zamanda, borç tavanı anlaşmazlığının çözülmesine yanıt olarak BTC’nin toparlanmasını bekleyebiliriz ve olası bir sonuç olarak fiyatının 27.000 doların üzerine çıkması mümkündür.

  Buradan hareketle, daha fazla olumlu ekonomik haber Bitcoin’in fiyatını 27.500 dolar, 28.000 dolar ve hatta daha yükseklere taşıyabilir.

  Ve borsa likiditesinin sınırlı olması göz önüne alındığında, BTC’nin yol boyunca birkaç büyük sıçrama yapması şaşırtıcı olmaz.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler