Bitcoin Halving’i Bu İki Kripto Paraya Yarıyabilir!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin ödülünün yarıya indirilmesi için artık geri sayımlar yok. Halving soruları, programlar ve bununla ilgili her şey son birkaç hafta içinde muazzam bir şekilde büyüdü. Ödülün yarıya inmesi hakkında bir başka önemli bilgi daha ortaya çıktı. Son araştırmaya göre; S9 madencilik makineleri, BTC madencilik ekosisteminin yüzde 30’undan fazlasında kullanılmakta.

Öte yandan, BTC çatalları olan BCH ve BSV’nin toplam hash oranları, BTC’nin hash oranının sadece yüzde 1’i. Bu altcoinlerin hash oranları şimdi 2018 ve 2019 başında ayı piyasasının hash oranlarına çok yakın.

O zamandan beri, Bitcoin hash oranları 2,5 kat arttı, ancak BCH ve BSV’deki hash oranları bir hayli düşük kaldı. Daha sonra, bu sistemlerin bazıları karlılığı arttırmak için diğer SHA-256 algoritmalarına dönebilir.

Ancak, Mart ayındaki ‘Kara Perşembe’ bize BCH ve BSV’ye geçişin pek olası olmadığını gösteriyor. Unutulmamalıdır ki, Mart ayında yaşanan bu çöküşten sonra, kar elde edemeyen S9 ve S15 madencilik makineleri BCH ve BSV’ye geri dönmedi.

Tabii ki, bu duruma pazardaki büyük düşüşün de etkisi var. Bu nedenle geçiş kısıtlandı, ancak bu krizden sonra Bitcoin şu anda yüzde 10 daha fazla değerle alınıyor ve satılıyor. BSV yüzde 7.5 ve BCH yüzde 15 negatif alandadır.

Nisan ayında BCH ve BSV yarılanmalarından sonra, her iki blok zincirinde de hash oranları yüzde 50’ye yakın düştü. Minerstat’a göre, S9’un BCH ve BSV madenciliği için karlılığı, bağımsız bir sistem için yaklaşık 1,5 dolar.

S9 ve S15, BCH ve BSV madenciliği için rekabet edebilir

Bitcoin için kar ya da  zarar seviyesinin, ‘halving’ sonrasında, S15 ve S9 donanımları için yaklaşık 15 bin dolar civarında olması bekleniyor.  Mevcut fiyat hareketlerine bakıldığında, BTC’nin kısa ve orta vadede bu fiyata ulaşması pek olası değil.

Ayrıca, bu kripto para birimleri ‘yarılanma’ süreçlerini tamamladığından, aktif S9 ve S15 bu altcoinlerin madencileriyle rekabet edebilir. Madenciler arasındaki çatışma hash oranlarını artıracak ve muhtemelen BCH ve BSV ekosistemlerinin büyümesine yol açacaktır.


Yasal Uyarı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değil, yazarın kendi görüşü. Kripto para yatırımları yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve bilgiye sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı bireyin sorumluluğundadır. Coinotag ve bu içeriğin yazarı kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster