Bitcoin Halving Beklenildiği Gibi Fiyatı Yükseltmeyebilir! İşte Nedeni

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Beklenen Bitcoin Halving’ine bir haftadan fazla bir süre kala insanlar, üçüncü yarılamanın nasıl olacağı konusunda çeşitli görüşler dile getiriyorlar.

Bitcoin’in blok ödülünün yarıya inmesi, bir bakıma para politikasıdır ve fiat’ın aksine arzı sıkılaştırır, böylece deflasyon ve mevcut arz yaratır. İlk yarıdan bu yana, üretim kısmında hashrate ve zorluk hızla artıyor. Bu esas olarak madencilik ekipmanları teknolojisinin gelişmesi ve şiddetli rekabetten kaynaklanmakta. Bitcoin Halving’ine yaklaşırken Bitcoin’in hash oranı tırmanıyor ve Bitcoin madenciliğine olan talebi açık bir şekilde gösteriyor. Bitcoin madencileri de ödül yarıya inmeden, pastadan büyük dilim almaya çalışıyor.

Arz sıkılaşması ve halving beklentisi nedeniyle, Bitcoin’in fiyatı halving gelmeden önce değer kazanma eğiliminde. Bununla birlikte, blok ödülü yarıya indirildikten sonra, fiyat yeni zirvelere yükselebilir zira ilk iki yarılanma buna bir kanıttır. Üçüncü yarılamanın önceki yarılanmalara referanslar çizerek fiyatı nasıl etkileyebileceğine dair ayrıntılar veren Token Daily’nin 35. sayısı.

Şöyle belirtiyor:

“Bitcoin her yarıya indirilirken fiyat olarak ezildi, istisna değil, şimdiye kadar bu bir kural oldu. 28 Kasım 2012 ve 9 Temmuz 2016’da son iki yarıda meydana gelen fiyat değişikliklerini analiz etmek, gelecek hafta neler bekleyebileceğinize dair daha iyi bir resim sunuyor.”

Madencilerin yeniden tanıtılması ve zorlukların ayarlanması nedeniyle ve halvingden aylar geçtikçe Bitcoin’in fiyat performansı giderek daha iyi hale geliyor. Yarıya indirdikten sonra, hashratta büyük değişiklikler var ve uygun zorluk ayarlamaları gerekiyor, bu nedenle, başa-baş fiyatla madenciler çok etkilenecek ve hatta bazılarının kepenkleri kapatmak zorunda kalabileceğini görebiliriz.

Token Daily’ye göre, Bitcoin’in fiyatı 2021’in ortalarına kadar herhangi bir dramatik değişiklik gözlemlemeyecek. Yukarıda görüldüğü gibi, tablo yarıya indirildikten sonraki aylarda Bitcoin’in fiyat değişimini göstermektedir. Fiyatın, ödüllerin yarıya indirildikten 6 ay sonra önemli değişiklikler fark ettiği ve maksimum değişikliğin yarıya indirildikten 12 ay sonra olduğu görülmektedir. Bu nedenle, Mayıs 2021’e kadar durmak, en yüksek yatırım getirisini sağlayacaktır denebilir.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster