Diğer

  Bitcoin Fiyatındaki Yaşanan Sert Düşüş, Bir “Dipte Al” Fırsatı mıydı?

  • Bitcoin fiyatı, 11 Aralık’ta birçok gösterge satış sinyalleri verirken ve tüccarlar karlarını realize ederken nihayet önemli bir %7’lik çekilme yaşadı.
  • Daha önce belirtildiği gibi, izlenmesi gereken önemli seviyeler arasında 31.860 dolar, 28.050 dolar ve 25.200 dolar bulunmaktadır ve bunlar 2021’den beri önemli seviyelerdir.
  • Geçen haftaki analiz, Bitcoin’in içinde bulunduğu güçlü yükseliş trendini, fiyatın 40.000 dolar seviyesini aştıktan sonra gözlenen önemli momentumla birlikte doğrulamıştır.

  Bitcoin fiyatında günün erken saatlerinde görülen sert düşüş, yatırımcılar için bir fırsat mıydı? Hangi fiyat seviyeleri önemli?

  Bitcoin’deki Düşüş Dipte Alım Fırsatı mı?

  bitcoin-btc

  Bitcoin fiyatı, 11 Aralık’ta birçok gösterge satış sinyalleri verirken ve tüccarlar karlarını realize ederken nihayet önemli bir %7’lik çekilme yaşadı. Bitcoin’in 42.000 doların üzerinde tutunma yeteneği, bu düşüşün bir dip-alım fırsatı mı yoksa genel bir piyasa tersine dönme mi olduğunu belirleyecek.

  Günlük grafikte gözlemlenen keskin BTC fiyat düşüşü, kripto para piyasasında ani bir %6,5’lik çekilme ve 300 milyon doların üzerinde uzun pozisyon likidasyonu ile uyumludur. Ancak daha uzun vadeli 1-günlük mum zaman çerçevesine yaklaşıldığında, bu hareket, son aylarda oluşturulan daha geniş bir boğa trendinde küçük bir geri çekilme olarak görünmektedir. Dahası, günlük zaman diliminde göreceli güç endeksi (RSI), nötr bölge olan 70’in altına geri çekilmiştir.

  Geçen haftaki analiz, Bitcoin’in içinde bulunduğu güçlü yükseliş trendini, fiyatın 40.000 dolar seviyesini aştıktan sonra gözlenen önemli momentumla birlikte doğrulamıştır. Bu bağlam, son düşüşün, genel bir trend tersine dönme yerine devam eden bir yukarı trend içindeki kısa vadeli bir dalgalanma olabileceğini düşündürmektedir. Ancak gelecek günler için daha fazla aşağı yönlü veya yatay hareketin göz ardı edilmemesi gerektiği unutulmamalıdır.

  Daha önce belirtildiği gibi, izlenmesi gereken önemli seviyeler arasında 31.860 dolar, 28.050 dolar ve 25.200 dolar bulunmaktadır ve bunlar 2021’den beri önemli seviyelerdir. Bu nedenle BTC fiyatının bu seviyelere yaklaşmamış olması ve son yükselişin direnç seviyelerini kolayca aşacak kadar güçlü olması, mevcut fiyat hareketinin, ayı bir trendin tersine dönmesi yerine sağlıklı bir düzeltme sınırları içinde olduğu argümanını desteklemektedir.

  Boğa piyasasındaki sağlıklı düzeltmeler

  Düzeltmeler, her yükseliş trendinin normal bir parçası olarak kabul edilir. Genellikle piyasa için sağlıklı olarak görülürler çünkü konsolidasyona izin verirler ve zayıf ellerin atılmasına olanak tanır, kasım ayındaki volatilite tarafından gösterildiği gibi. Eğer güçlü bir sıçrama ile takip edilirse, mevcut düşüş, piyasanın hala olumlu bir trendde olduğunu ve trader’ların düşüşü alım yaptığını gösterir.

  Bu nedenle, en son fiyat düşüşü, daha uzun vadeli trend bağlamında değerlendirilmelidir, bu şu ana kadar tamamen bir trend tersine dönme yerine, daha çok geçici bir düşüşe işaret etmektedir. Ancak, önceki Bitcoin boğa piyasalarının tamamı, her bir boğa piyasası aşamasındaki uzun çekilme fitilleri tarafından gösterildiği gibi, %20’den fazla çekilme yaşamıştır.

  Diğer bir deyişle, Bitcoin, genel yükseliş trendini durdurmaksızın çok daha fazla düşebilir. Ancak 42.000 doların üzerinde tutunma yeteneği, bu sadece kısa vadeli bir düşüş olduğu ve genelde duygu durumunun hala olumlu olduğu argümanını daha da güçlendirecektir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.

  Bitcoin Fiyatı Güçleniyor: Altcoin Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

  Bitcoin fiyatı 68 bin doların üzerini görerek yeni zirveleri hedefledi; Ancak şimdi yatırımcılar altcoin sezonunun ne zaman başlayacağına odaklanıyor!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.