Diğer
  Ana SayfaHaberBitcoin Fiyatındaki Düşüş Yeni Bir Ayı Piyasasını mı İşaret Ediyor?

  Bitcoin Fiyatındaki Düşüş Yeni Bir Ayı Piyasasını mı İşaret Ediyor?

  -

  • Bitcoin fiyatı 27 bin dolar desteğinin üzerinde tutunmayı başaramadı.
  • Bitcoin’deki düşüşün derinleşmesi, fiyatı 20 bin dolara çekebilir.

  Bitcoin fiyatı bir kez daha 26.000$ seviyesini gördü ve yeni düşüş eğilimi, kripto para birimi için daha fazla düşüşe işaret edebilir.

  Bitcoin Fiyatı 27 Bin Dolar Desteğini Kaybetti!

  Bitcoin (BTC) (26)

  TÜFE veri açıklamasına hızlı bir yanıtın ardından, Bitcoin’in fiyatı 27.000 doları geri kazandı ve boğalar hızla 27.000 doların üzerinde destek oluşturmaya çalıştı. Bu seviye yaklaşık bir gün kalacaktı ancak Perşembe gününe kadar ayılar BTC’nin fiyatını 26.200 dolara kadar düşürerek bu seviyeyi kolayca aldı.

  Fiyattaki bu düşüş, kripto para birimini tehlikeli bir şekilde düşüş seviyelerine sürükledi. Bunlardan biri şu an 50 günlük hareketli ortalamasının altında işlem görüyor olması. BTC gibi bir dijital varlık için, özellikle varlık önümüzdeki günlerde bir artış görecekse, 50 günlük SMA’sını korumak önemlidir.

  Bununla birlikte, bu eğilim devam ettikçe, BTC’nin 100 günlük MA’nın üzerine çıkması şaşırtıcı olmayacaktır. Bu olursa, BTC bir süre serbest düşüşte kalabilir ve bu da 20.000$ seviyesine dönebileceğini görebilir. Yatırımcı duyarlılığında ani bir dönüş olmadıkça, ayı piyasası tam anlamıyla dönmüş olabilir.

  Kripto Yatırımcıları Temkinli Oluyor

  Bitcoin’in fiyatı düştükçe, yatırımcıların hissiyatı da daha olumsuz bölgeye kaydı. BTC’nin 31.000 doların üzerine çıkması, Korku ve Açgözlülük Endeksi’ni Nisan ayında 69’a çıkardı. Ancak, o zamandan beri yatırımcıların piyasaya bakış açısında bir değişiklik oldu.

  Son üç hafta içinde, Korku ve Açgözlülük Endeksi 20 puanlık bir düşüş göstererek piyasayı yeniden tarafsız bölgeye getirdi. Görünürde alındığında bu seviye mutlaka kötü olmasa da, endeksin açgözlülükten nötre gerilemiş olması endişe vericidir.

  korku-ve-açgözlülük-endeksi-bitcoin

  Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi

  Hatta bu düşüş, yatırımcıların piyasaya karşı daha temkinli olmaya başladığını gösteriyor. Bu gibi şeyler olduğunda, yatırımcıların piyasaya para koymaya istekli olmadığı anlamına gelir. Bunun sonucunda hacimler düşer ve momentum eksikliği nedeniyle fiyat düşer.

  Şu anda, BTC desteği 26.000 dolarda bulunuyor ve bu en iyi ihtimalle titrek. Önümüzdeki günlerde dijital varlıkta önemli bir birikim olmazsa, düşük hacimler ve volatilite ile karakterize edilen hafta sonu kripto para birimi için zararlı olabilir.

  Bu yazının yazıldığı sırada BTC, son 24 saatte %4,22 düşüşle 26.291 $’dan el değiştiriyor.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler