Diğer

  Bitcoin Fiyatındaki Çakılma, Altcoin Sezonunun Başlangıcını Ateşleyebilir mi?

  • Pazartesi gününün erken saatlerinde, kripto para piyasası önemli varlıklar olan Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi öncü varlıkların öncülüğünde önemli bir düşüşle karşılaştı.
  • ABD’de devam eden kripto düzenleme baskısına rağmen, piyasa uzmanları kısa vadeli bir iyimserlik sürdürmekte ve birkaç spot kripto borsa yatırım fonu (ETF) onayını beklemektedir.
  • On-chain analitik platformu Santiment, takipçilere ‘dip alın’ çağrılarını içeren sosyal medya sözlerinde dikkat çekici bir artış tespit etti.

  Pazartesi günü erken saatlerde Bitcoin ile beraber tüm kripto para piyasasında ani bir düşüş görüldü: Bu düşüş neye işaret ediyor?

  Bitcoin Fiyatındaki Düşüş ve Altcoin Sezonu

  Bitcoin-BTC

  Pazartesi gününün erken saatlerinde, kripto para piyasası önemli varlıklar olan Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi öncü varlıkların öncülüğünde önemli bir düşüşle karşılaştı. Bitcoin, 44,500 dolar civarında çift dip oluşturarak ve düşüş eğilimi gösteren günlük Relative Strength Index (RSI) ile birlikte, önümüzdeki haftalarda altcoin domine edilmiş bir piyasaya doğru potansiyel bir geçişe işaret ediyor.

  Bu analizi keşfederken, çöküşün arkasındaki faktörleri, altcoin’lerin potansiyel yükselişini ve tüm bunların kripto para piyasasının geleceği için ne anlama geldiğini inceleyelim. Coinglass’ın son piyasa verileri, son 24 saat içinde long kripto trader’larının 354 milyon doların üzerinde likidasyona uğradığı, short trader’ların ise sadece 54 milyon doların altında olduğu, trader aktivitesinde çarpıcı bir zıtlık ortaya koyuyor.

  Bu long likidasyonlardaki artış, büyüyen bir düşüş eğilimine işaret ediyor. Bu, Bitcoin’de yakın zamanda yaşanan boğa flaması deseni izleyen bir durumu takip eder, ki bu da birçok kişinin 48 bin dolara çıkış beklentisi içinde olmalarına rağmen 40 bin dolara doğru bir düşüşü görmelerine neden oldu.

  ABD’de devam eden kripto düzenleme baskısına rağmen, piyasa uzmanları kısa vadeli bir iyimserlik sürdürmekte ve birkaç spot kripto borsa yatırım fonu (ETF) onayını beklemektedir. Bu potansiyel gelişmeler, mevcut düşüş eğilimlerine rağmen kripto piyasasına artan nakit girişini beraberinde getirebilecek, boğa momentumunu destekleyebilecek.

  Altcoin Heyecanı Artıyor

  On-chain analitik platformu Santiment, takipçilere ‘dip alın’ çağrılarını içeren sosyal medya sözlerinde dikkat çekici bir artış tespit etti. Bu, topluluğun yakın bir iyileşme ve altcoin’lerin büyümesine güçlü bir inanç taşıdığını gösteriyor. Bitcoin hakimiyetinde bir tersine dönüş olasılığı, yaklaşık %54’ten yaklaşık %40 destek seviyesini yeniden test etmeye kadar, altcoin’ler için boğa hikayesini daha da sağlamlaştırıyor.

  Buy-the-Dip-Calls-Data

  Kripto yatırım ürünlerine olan kurumsal fon yöneticilerinden gelen yüksek talep, piyasa iyimserliğini sürdürebilecek başka bir faktör olarak ortaya çıkıyor. Beklenen ‘alt sezon’, piyasa değerleme trendleri doğrultusunda Bitcoin’den altcoin endüstrisine kripto para akışının yeniden dağıtılmasıyla birlikte önümüzdeki haftalarda gerçekleşebilir.

  Altcoin’ler, trader’lar ve yatırımcılar için yeni fırsatları ortaya koyarak merkezi bir rol oynamaya hazır durumda. Volatilitesiyle ünlü olan kripto para piyasası, bir kez daha beklenmeyen dönemlerin ve heyecan verici olasılıkların bir alanı olduğunu kanıtlıyor.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.

  Bitcoin Fiyatı Güçleniyor: Altcoin Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

  Bitcoin fiyatı 68 bin doların üzerini görerek yeni zirveleri hedefledi; Ancak şimdi yatırımcılar altcoin sezonunun ne zaman başlayacağına odaklanıyor!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.