Bitcoin Fiyatında Yeni Bir Dip Oluşumu Mümkün mü?

  • Dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin (BTC), 26,500 dolar seviyelerine geri döndü ve bir süredir bu seviyelerde seyrediyor.
  • On-chain veri sağlayıcısı Santiment, Bitcoin’in benzersiz adres aktivitesinin 5 aylık yüksek seviyelerini koruduğunu açıklıyor.
  • Popüler kripto analisti Michael van de Poppe, Bitcoin’in beklenenden çok düşmeyeceğini düşünüyor. Ayrıca, Deutsche Bank’ın kripto saklama çözümleri başlatma haberleri de piyasaya büyük destek sağladı.

Bitcoin fiyatı son 24 saatte önemli bir hareket gösterdi şimdi daha fazla düşüşün engellenmesi için bu seviyelerin korunması gerekiyor.

Bitcoin Fiyatı için Bu Seviyeler Çok Kritik!

Dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin (BTC), 26,500 dolar seviyelerine geri döndü ve bir süredir bu seviyelerde seyrediyor. Bu hafta, FTX alacaklılarının tasfiyesi haberleri nedeniyle Bitcoin için oldukça volatil geçti. Ancak son yükselişle birlikte Bitcoin, ağ aktivitesinde sağlıklı bir artış yaşadı.

On-chain veri sağlayıcısı Santiment, Bitcoin’in benzersiz adres aktivitesinin 5 aylık yüksek seviyelerini koruduğunu açıklıyor ve ortalama olarak günlük olarak aktif olarak coin gönderen ve alan 1.1 milyon BTC adresi bulunuyor. Ayrıca, son 3 günde yaşanan %5’lik fiyat artışı, bugün 2 ayın en yüksek seviyesine ulaşan bir kar alma rallisine neden oldu.

Ayrıca, son 2 ayın en yüksek kar/zarar oranına sahip Bitcoin trader’larının kar almaları da oldu.

Popüler kripto analisti Michael van de Poppe, Bitcoin’in beklenenden çok düşmeyeceğini düşünüyor. Ayrıca, Deutsche Bank’ın kripto saklama çözümleri başlatma haberleri de piyasaya büyük destek sağladı. Poppe, 25,000 dolar seviyesinde bir fiyat taraması gözlemlediğimizi ve destek seviyelerinin daha yüksek fiyat seviyelerinde tutulması gerektiğini açıklıyor.

Bu senaryoda, piyasanın 25,600 ile 25,900 dolar arasındaki seviyeleri sürdürmesi kritik önem taşır, çünkü bu aralığın altına bir ihlal, önemli fiyat hareketlerinin meydana gelmeden önce bir dizi zarar durdurma emrini tetikleme olasılığı taşır.

Bu döngüde piyasanın dibini bulma olasılığı arttı. Bir anahtar gösterge, bir kez daha 200 Haftalık Üssel Hareketli Ortalama (EMA) üzerinde işlem yapıyor olmamız ve bu döngüde de muhtemelen onun üstünde kapanacağımızdır.

Bitcoin Opsiyon Verilerine Bir Bakış

Yaklaşık 22,000 BTC opsiyonu sona ermek üzere ve Greeks Live verilerine göre Put-Call Oranı 0.74, maksimum acı nokta 26,000 dolar ve 560 milyon dolarlık bir değere sahip.

BTC, gün içi dalgalanmalarda minimum dalgalanma gösterdi ve dikkate değer dalgalanmalar genellikle salı günleri meydana geldi. Son fiyat dalgalanmalarının genellikle haftanın bir veya iki günü içinde yoğunlaştığı ve nispeten dar bir piyasa odaklanmasına yol açtığı yaygındır. Bu dönemde çok az etkili haber gelişmesi gözlemlendi. Bu faktörlerin etkisiyle, bu haftanın teslimatları için BTC Call pozisyonları önemli bir düşüş yaşadı.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version