Bitcoin Fiyatında Büyük Artış Bekleniyor

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin (BTC) fiyatı için popüler tahmin göstergesi stok-akış modelinin geliştiricisi PlanB, mesajında ​​büyük bir boğa piyasasının başlamak üzere olduğunu iddia etti.

18 Ağustos’ta Twitter’dan mesajında ​​paylaştığı üzere PlanB, göreli güç endeksinin (RSI), büyük bir boğa piyasasının işareti olan 64 seviyesinin üzerine çıktığını öne sürdü.

PlanB: “Boğa pazarı doğrulandı”

Analiz; PlanB, Bitcoin’in belirli bir fiyat noktasında aşırı alınıp satılmadığını belirlemek için kullanılan göreceli güç endeksi (RSI) verilerine dayanarak, mevcut fiyat davranışının 2012 ve 2016’dakine benzer olduğunu söyledi.

Bitcoin göreceli güç endeksi tablosu. Kaynak: PlanB / Twitter

PlanB, paylaştığı grafikte vurgulandığı üzere 2012 ve 2016 yıllarında büyük bir boğa piyasasının oluştuğuna ve Bitcoin fiyatının tarihi zirvelere ulaştığına dikkat çekti.

PlanB tweet’inde şunları yazdı:

“Bitcoin güçlü görünüyor, RSI 64, boğa piyasası doğrulandı.”

PlanB’nin iddiasına göre, Bitcoin fiyatındaki tarihsel zirvelerin yakalandığı 2012 ve 2016’nın benzer bir versiyonundayız.

Bitcoin fiyatı bir düzeltme gördü

Bitcoin fiyatı Pazartesi günü 12.000 $ ‘lık güçlü direnci kırdıktan sonra, hızlı bir yükseliş gösterdi ve 12.400 $’ a kadar yükseldi.

Daha sonra düzeltme gören BTC / USD paritesi, bu haber yayına hazırlanırken 12.028 seviyesine geriledi.

Şu anda piyasada kısa vadeli belirsizlik hâkim olsa da, paritenin beklenen bu düzeltmeyi nasıl izleyeceği sorusu.

Analistler 12 bin dolarlık desteğe dikkat çekti

Daha önceki basın raporunda analist Michaël van de Poppe’nin 12.000 $ ‘lık kritik destek seviyesinin önemini vurgulayan değerlendirmesi yer aldı.

Poppe, yaptığı analizde 12.000 $ ‘lık fiyat performansının iki farklı senaryoyu ortaya çıkaracağını belirterek, yatırımcıları ihtiyatlı olmaları konusunda uyardı.

[rb_related title=”Beğenebileceğiniz İçerikler” total=”2″]

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster