“Bitcoin Fiyatı Yüzde 200 Artacak!”

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: Bitcoin Block Halving'den Önce $7,175'i Kırarak $8,000'ın Üzerine Çıkmalı

Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto borsası Kraken, Bitcoin’in (BTC) önümüzdeki aylarda yüzde 50 ile 200 arasında artacağını tahmin eden bir rapor yayınladı.

Rapor, Bitcoin’in 24 Temmuz’da yirmi bir ayda yüzde 23’lük en düşük fiyat dalgalanmasını yaşadığını ve BTC tarihinde yüzde 15 ila 30’luk 12 düşüşün ardından ortalama yüzde 140’lık bir fiyat artışı gördüğünü belirtti.

Temmuz sonunda Bitcoin ralli rekor seviyeye ulaştı

Kraken, Bitcoin’in son rallisinin 2011’den bu yana en güçlü ikinci Temmuz performansı olduğunu vurguladı. Temmuz’un normal koşullar altında Bitcoin için zayıf bir süreç olduğunu ve bu sefer güçlü bir yükseliş gösterdiğini belirtti.

Kraken, Temmuz ayında toplam ticaret hacminin yüzde 44’ünün son yedi gün içinde olduğunu tahmin ediyor.

BTC altınla ilişki içinde

Raporda ayrıca, Bitcoin’in altınla 30 günlük korelasyonunun 31 Temmuz’da bir yılın en yüksek seviyesi olan 0.93’e sıçradığı belirtildi.

Artış, aylık korelasyonun 2 Temmuz’da 10 ayın en düşük seviyesi olan -0.66’ya düşmesinin ardından geldi.

Coin Otağ’ı ayrıca Twitter, Facebook, Telegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.