Diğer

  Bitcoin Fiyatı Yeniden Canlanıyor: BTC Balinaları Birikim Yapıyor!

  • Daha geniş piyasa toparlanması içinde, dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin (BTC), %4’ten fazla değer kazanarak 45.000 dolara yaklaşıyor.
  • On-chain veri sağlayıcısı Santiment, Bitcoin fiyatının, 12 Ocak’ta başlayan ‘ETF sarhoşluğu’ düzeltmesinden bu yana ilk kez 44.500 dolar seviyesini geri kazandığını belirtti.
  • Ünlü kripto para analisti Martinez, Bitcoin piyasasındaki önemli bir gelişime ışık tutarak, öncü kripto paranın önemli bir destek bölgesine işaret etti.

  Bitcoin fiyatının yeniden toparlanma yaşadığı bir dönemde, balinaların yeniden BTC birikimine başladığı verilerle gözlemleniyor.

  Bitcoin Balinaları, BTC Biriktirmeye Devam Ediyor

  bitcoin-btc

  Daha geniş piyasa toparlanması içinde, dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin (BTC), %4’ten fazla değer kazanarak 45.000 dolara yaklaşıyor. Bu gelişme, son dört haftada Bitcoin’de gerçekleşen büyük balina birikimi ortamında gerçekleşiyor.

  On-chain veri sağlayıcısı Santiment, Bitcoin fiyatının, 12 Ocak’ta başlayan ‘ETF sarhoşluğu’ düzeltmesinden bu yana ilk kez 44.500 dolar seviyesini geri kazandığını belirtti. Fiyattaki bu yeniden canlanma, 1.000 veya daha fazla Bitcoin içeren cüzdanlardaki varlıkların artmasıyla ilişkilendiriliyor.

  Veri, her biri 1.000 BTC’den fazlasına sahip büyük cüzdan sahiplerinin, şu anda Bitcoin’in en büyük kolektif miktarını 14 aydan fazla bir süredir ellerinde tuttuklarını gösteriyor. Bu balinaların, yani büyük yatırımcıların, birikim eğilimi, Bitcoin’in uzun vadeli değer önerisine artan bir güveni işaret ediyor ve muhtemelen fiyatındaki son yukarı yönlü momentumda rol oynayabilir.

  Ünlü kripto para analisti Martinez, Bitcoin piyasasındaki önemli bir gelişime ışık tutarak, öncü kripto paranın önemli bir destek bölgesine işaret etti. Martinez’e göre, 3 milyon adres, 41.800 ile 43.080 dolar aralığındaki fiyat aralığında toplamda yaklaşık 1,50 milyon BTC satın almış durumda.

  Ünlü kripto para analisti Michael van de Poppe, Bitcoin için düzeltme aşamasının sona eriyor olabileceğini, muhtemel bir önceki yarılanma rallisine işaret ettiğini söyledi. Van de Poppe ayrıca Bitcoin’in fiyat hareketinin gelecekte 48.000 ile 51.000 dolar aralığına doğru olabileceğini tahmin ediyor.

  Ancak, Bitcoin madencileri, sermaye artırmak ve gelişmiş madencilik ekipmanları satın alarak operasyonları güçlendirmek amacıyla son zamanlarda satış yapmaktadırlar.

  Bitcoin ve Hisse Senedi Piyasası

  Kripto ve S&P 500 arasındaki uzun vadeli ilişkinin devam ettiği varsayımı göz önüne alındığında, BTC ve diğer kripto paraların muhtemelen Nisan ayındaki Bitcoin yarılanmasından önce, belki de yakın bir zamanda, bu performansa yetişeceği bir argüman bulunmaktadır. Ancak Fed başkanının faiz indirimlerini ertelediğini belirtmesiyle, ilerleyen dönemde güçlü bir volatilite olasılığını göz ardı etmemek gerekir.

  Hisse senetlerinin yeni tüm zamanlı yüksek seviyelere ulaşması, kripto para tacirlerinin piyasa değerlerinin genellikle halka açık şirketlerin performansıyla yakından uyumlu olmasını umduğu benzersiz bir durumu sunmaktadır. Tarihsel olarak, kripto, hisse senetleriyle ilişkisinin minimum veya hiç olmadığı durumlarda en önemli boğa koşularını yaşar.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  SON DAKİKA: Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

  Bitcoin, yıllarca süren zorlukların ardından yeni bir fiyat rekoru kaydederek tüm dikkatleri topladı; Bitcoin'in zorlu yolculuğu!

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  SON DAKİKA: Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

  Bitcoin, yıllarca süren zorlukların ardından yeni bir fiyat rekoru kaydederek tüm dikkatleri topladı; Bitcoin'in zorlu yolculuğu!

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.