Diğer
  Ana SayfaHaberBitcoin Fiyatı Yeniden 27 Bin Dolar Üzerinde: Bir Sonraki Hedef Nedir?

  Bitcoin Fiyatı Yeniden 27 Bin Dolar Üzerinde: Bir Sonraki Hedef Nedir?

  -

  • 735 milyon dolarlık Bitcoin opsiyonları 19 Mayıs’ta sona erecek.
  • Bitcoin, son 24 saat içinde %1,38 oranında değer kazandı.
  • 27.700 dolarlık bir atılımın BTC’yi 28.200 dolara doğru itebileceği beklenebilir.

  Bitcoin fiyatı yeniden 27 bin doları kazanmayı başardı – Son dönemdeki kritik gelişmeler ve BTC’nin güncel görünümü!

  Kripto Piyasasını Etkileyen Bazı Kritik Haberler

  bitcoin-btc (1)

  Son zamanlardaki düzenleyici haber akışı, dünya çapındaki hükümetler kripto para birimi sektörü üzerinde daha fazla kontrol sağlamaya çalışırken, yatırımcıların risk iştahını önemli ölçüde etkiledi.

  Amerika Birleşik Devletleri yasama meclisindeki Demokratlar, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto üzerindeki yetkisini sağlamlaştırmayı amaçlayan bir notu komite üyeleri arasında dağıttı.

  10 Mayıs’ta kamuoyuna açıklanan belge, dijital varlıkların çoğunluğunun menkul kıymetler olarak sınıflandırılması gerektiğini savunuyor. SEC Başkanı Gary Gensler, ağ düğümlerinin menkul kıymetler yasalarını ihlal edebileceğini bile öne sürüyor.

  Benzer şekilde, Birleşik Krallık Hazine Komitesi, “aynı risk, aynı düzenleyici sonuç” ilkesiyle uyumlu olarak, perakende kripto alım satımı ve yatırımının kumar olarak düzenlenmesini şiddetle tavsiye etti.

  Hazine Komitesi Başkanı Harriett Baldwin, toplam kripto piyasası kapitalizasyonunun üçte ikisini oluşturan Bitcoin ve Ethereum’u “desteksiz” varlıklar olarak vurguluyor.

  Ek olarak, 19 Mayıs’ta sona erecek haftalık 735 milyon dolarlık Bitcoin opsiyonları, fiyatın 26.000 doların altına düşüp düşmeyeceğini belirlemede çok önemli bir rol oynayabilir.

  Bitcoin Fiyatında Güncel Durum

  Şu anda Bitcoin’in fiyatı 27.406 dolar ve son 24 saatte yapılan işlem hacmi ise 13.7 milyar dolar olarak kaydedildi. Bitcoin, son 24 saat içinde %1,38 oranında değer kazandı. Verilere göre, Bitcoin, 526 milyar dolarlık piyasa değeriyle en üst sırada yer alıyor.

  BTC/USD paritesi şu anda 27.200 dolar seviyesindeki direnci aştı, kalıcılık sağlaması halinde BTC’nin fiyatı 27.700 dolara doğru hareket edebilir.

  Bu kritik seviye üzerindeki çift tepe formasyonu, 27.700 dolarlık bir atılımın BTC’yi 28.200 dolara doğru itebileceğini gösteriyor.

  Ancak, olumsuz bir senaryoda BTC/USD çifti için acil destek seviyesi 26.600 dolar olarak belirlendi. Bu seviyenin altına bir düşüş, BTC’nin fiyatını 26.200 dolara doğru baskılayabilir.

  btc-usd-2-saatlik

  BTC/USD 2 Saatlik Fiyat Grafiği

  Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) gibi iki önemli teknik gösterge, şu anda Bitcoin için nötr bir piyasa durumunu işaret ediyor.

  Bitcoin’in fiyatı, 50 günlük üstel hareketli ortalama seviyesinin üzerinde ve altında dalgalanıyor. Bu durum, piyasadaki yatırımcılar arasında fiyat yönü konusunda karışık bir hissiyat oluşturuyor.

  Bugün, 26.750 dolar seviyesi önemli bir destek seviyesi olarak öne çıkıyor. Bitcoin’in bu seviyenin üzerinde kalması, alım pozisyonlarının değerlendirilmesi için potansiyel olarak 27.650 dolar hedeflerinin göz önünde bulundurulmasını önermektedir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler