Bitcoin Fiyatı Toparlanabilecek mi? Bu Faktörler Çok Kritik!

  • Bitcoin, 31 Ağustos’ta yaklaşık olarak 25 bin dolar fiyat seviyesine gerilemesi nedeniyle Ağustos ayını üzücü bir notla bitirdi.
  • IntoTheBlock’un yakın tarihli bir paylaşımına göre, Bitcoin arzının %0,1’ini elinde bulunduran adresler, BTC varlıklarına 1,5 milyar dolardan fazla ekledi.
  • 1.000 – 10.000 (sarı) BTC tutan balinalar bakiyelerini azalttı ve bir düşüşe tanık oldu. 1 Eylül itibarıyla bu sahipleri yalnızca %24,09 BTC’ye sahipti.

Bitcoin, Eylül ayına kötü bir başlangıç yaptı ancak toparlanma süreci uzakta olmayabilir; Balinalar BTC biriktiriyor!

Bitcoin 26 Bin Doların Altında İşlem Görüyor

Bitcoin, 31 Ağustos’ta yaklaşık olarak 25 bin dolar fiyat seviyesine gerilemesi nedeniyle Ağustos ayını üzücü bir notla bitirdi. Ayrıca, haberin yazıldığı sırada kripto para birimlerinin kralı, fiyat grafiklerinde pek de olumlu bir hamle yapmadı. 25.860 dolardan işlem görüyor ve güncel veriler, bu yazının yazıldığı sırada son yedi gün içinde %0,58’lik bir düşüş gerçekleştirdi.

BTC’nin son zamanlardaki düşüşüne rağmen perakende cephesindeki talep, sahiplerinden bir miktar birikim gösterdi. IntoTheBlock’un yakın tarihli bir paylaşımına göre, Bitcoin arzının %0,1’ini elinde bulunduran adresler, BTC varlıklarına 1,5 milyar dolardan fazla ekledi. Bu son iki hafta içinde gerçekleşti.

Perakende segmentten gelen bu iyi haberlere rağmen, bazı BTC balinaları farklı bir görünüme sahipti.

Perakende segmentinden gelen bu talep iyi haber gibi görünse de, bazı balina sahiplerinin hafif farklı bir görünümü vardı. Aşağıdaki grafikten de görülebileceği gibi, 10,000 ile 100,000 BTC arasında tutan balinalar 27 ila 29 Ağustos arasında sahipliklerini azalttılar. Ancak sahipliklerinde 31 Ağustos’ta bir iyileşme görüldü.

Ek olarak, 1.000 – 10.000 (sarı) BTC tutan balinalar bakiyelerini azalttı ve bir düşüşe tanık oldu. 1 Eylül itibarıyla bu sahipleri yalnızca %24,09 BTC’ye sahipti.

BTC’de bir sorun mu var?

Zincir üstü istihbarat platformundan elde edilen veriler, BTC’nin ağırlıklı duyarlılığının 29 Ağustos’ta gözle görülür bir düşüşe tanık olduğunu gösterdi. Yazının yazıldığı sırada 1,38 seviyesinde bulunuyordu ve bu da yatırımcıların Bitcoin’in yükselişe hazır olduğunu pek düşünmediğini gösteriyordu.

Ancak, BTC’nin sosyal üstünlüğü farklı bir tablo çizdi. Son birkaç gündeki olaylar BTC’nin sosyal üstünlüğünün zarar görmesine yol açsa da yazılım sırasında bu ölçütün toparlandığı görüldü. Bu toparlanma, sosyal cephede büyüyen üstünlüğün bir göstergesi olarak alınabilir mi?

Ancak sosyal cephede artan ilgi, BTC’nin fiyat cephesinde ivmeye dönüşecek mi? Bir bakalım.

Fiyat cephesinde bazı umutlar

BTC’nin fiyat hareketi birçok traderı hayal kırıklığına uğrattıysa da, rahatlama yolda olabilir. Çünkü yazılım sırasında BTC’nin Hareketli Ortalama Yakınsama Farklılığı (MACD) boğa çaprazı gösterdi. Bu, bir boğa işareti olarak kabul edilebilir. Duyguyu artırmak için BTC’nin Mükemmel Osilatörü (AO) da yeşil flaş verdi, ancak sıfır çizgisinin altındaydı.

Ancak BTC’nin Göreceli Güç Endeksi (RSI) nötr çizginin çok altında kaldı. Bu, bazı göstergelerin toparlanma belirtileri gösterse de, satış baskısının piyasadaki baskın güç olduğunu açıkça gösterdi.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version