Diğer

  Bitcoin Fiyatı Toparlanabilecek mi? Bu Faktörler Çok Kritik!

  • Bitcoin, 31 Ağustos’ta yaklaşık olarak 25 bin dolar fiyat seviyesine gerilemesi nedeniyle Ağustos ayını üzücü bir notla bitirdi.
  • IntoTheBlock’un yakın tarihli bir paylaşımına göre, Bitcoin arzının %0,1’ini elinde bulunduran adresler, BTC varlıklarına 1,5 milyar dolardan fazla ekledi.
  • 1.000 – 10.000 (sarı) BTC tutan balinalar bakiyelerini azalttı ve bir düşüşe tanık oldu. 1 Eylül itibarıyla bu sahipleri yalnızca %24,09 BTC’ye sahipti.

  Bitcoin, Eylül ayına kötü bir başlangıç yaptı ancak toparlanma süreci uzakta olmayabilir; Balinalar BTC biriktiriyor!

  Bitcoin 26 Bin Doların Altında İşlem Görüyor

  bitcoin-btc

  Bitcoin, 31 Ağustos’ta yaklaşık olarak 25 bin dolar fiyat seviyesine gerilemesi nedeniyle Ağustos ayını üzücü bir notla bitirdi. Ayrıca, haberin yazıldığı sırada kripto para birimlerinin kralı, fiyat grafiklerinde pek de olumlu bir hamle yapmadı. 25.860 dolardan işlem görüyor ve güncel veriler, bu yazının yazıldığı sırada son yedi gün içinde %0,58’lik bir düşüş gerçekleştirdi.

  BTC’nin son zamanlardaki düşüşüne rağmen perakende cephesindeki talep, sahiplerinden bir miktar birikim gösterdi. IntoTheBlock’un yakın tarihli bir paylaşımına göre, Bitcoin arzının %0,1’ini elinde bulunduran adresler, BTC varlıklarına 1,5 milyar dolardan fazla ekledi. Bu son iki hafta içinde gerçekleşti.

  bitcoin-large-holders-netflow

  Perakende segmentten gelen bu iyi haberlere rağmen, bazı BTC balinaları farklı bir görünüme sahipti.

  Perakende segmentinden gelen bu talep iyi haber gibi görünse de, bazı balina sahiplerinin hafif farklı bir görünümü vardı. Aşağıdaki grafikten de görülebileceği gibi, 10,000 ile 100,000 BTC arasında tutan balinalar 27 ila 29 Ağustos arasında sahipliklerini azalttılar. Ancak sahipliklerinde 31 Ağustos’ta bir iyileşme görüldü.

  Ek olarak, 1.000 – 10.000 (sarı) BTC tutan balinalar bakiyelerini azalttı ve bir düşüşe tanık oldu. 1 Eylül itibarıyla bu sahipleri yalnızca %24,09 BTC’ye sahipti.

  bitcoin-holders

  BTC’de bir sorun mu var?

  Zincir üstü istihbarat platformundan elde edilen veriler, BTC’nin ağırlıklı duyarlılığının 29 Ağustos’ta gözle görülür bir düşüşe tanık olduğunu gösterdi. Yazının yazıldığı sırada 1,38 seviyesinde bulunuyordu ve bu da yatırımcıların Bitcoin’in yükselişe hazır olduğunu pek düşünmediğini gösteriyordu.

  Ancak, BTC’nin sosyal üstünlüğü farklı bir tablo çizdi. Son birkaç gündeki olaylar BTC’nin sosyal üstünlüğünün zarar görmesine yol açsa da yazılım sırasında bu ölçütün toparlandığı görüldü. Bu toparlanma, sosyal cephede büyüyen üstünlüğün bir göstergesi olarak alınabilir mi?

  bitcoin-weighted-sentiment-and-social-dominance

  Ancak sosyal cephede artan ilgi, BTC’nin fiyat cephesinde ivmeye dönüşecek mi? Bir bakalım.

  Fiyat cephesinde bazı umutlar

  BTC’nin fiyat hareketi birçok traderı hayal kırıklığına uğrattıysa da, rahatlama yolda olabilir. Çünkü yazılım sırasında BTC’nin Hareketli Ortalama Yakınsama Farklılığı (MACD) boğa çaprazı gösterdi. Bu, bir boğa işareti olarak kabul edilebilir. Duyguyu artırmak için BTC’nin Mükemmel Osilatörü (AO) da yeşil flaş verdi, ancak sıfır çizgisinin altındaydı.

  Ancak BTC’nin Göreceli Güç Endeksi (RSI) nötr çizginin çok altında kaldı. Bu, bazı göstergelerin toparlanma belirtileri gösterse de, satış baskısının piyasadaki baskın güç olduğunu açıkça gösterdi.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Bitcoin Fiyat Analizi: BTC, Düşen Takoz Formasyonu Ortasında Düşüş Eğilimi ile Karşı Karşıya

  Bitcoin'un fiyat yolculuğu, Haziran başından bu yana önemli bir...

  İtalya, Kripto İhlalleri İçin 5 Milyon Euro’ya Kadar Para Cezası Uyguluyor, Pazar Denetimini Artırıyor

  İtalya, kripto para piyasasının düzenleyici zorluklarını ele almak için...

  Worldcoin (WLD), Genişleme ve Olumlu Düzenleyici Gelişmeler Ortasında %15 Yükseldi

  Worldcoin (WLD) kısa süre önce değerinde önemli bir artış...

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Bitcoin Fiyat Analizi: BTC, Düşen Takoz Formasyonu Ortasında Düşüş Eğilimi ile Karşı Karşıya

  Bitcoin'un fiyat yolculuğu, Haziran başından bu yana önemli bir düşüş trendi izliyor ve önceki yüksek seviyelere geri dönme girişimleri başarısız oldu. Düşüşe rağmen, boğa piyasasının...

  İtalya, Kripto İhlalleri İçin 5 Milyon Euro’ya Kadar Para Cezası Uyguluyor, Pazar Denetimini Artırıyor

  İtalya, kripto para piyasasının düzenleyici zorluklarını ele almak için uyumsuzluk durumlarında ağır para cezaları uygulayarak önemli adımlar atmaktadır. Hazırlanan taslak kararname, İtalya Merkez Bankası ve...

  Worldcoin (WLD), Genişleme ve Olumlu Düzenleyici Gelişmeler Ortasında %15 Yükseldi

  Worldcoin (WLD) kısa süre önce değerinde önemli bir artış yaşayarak bir gün içinde %15'ten fazla yükselip 3 dolarlık değere ulaştı. Bu yükselişin temel nedeni, Worldcoin...