Bitcoin Fiyatı Satış Baskısından Kurtuldu mu? BTC Yatırımcılarını Şimdi Ne Bekliyor?

  • CryptoCon, Bitcoin’in 28 Kasım Zaman Döngüleri göstergesi hakkında bir özet paylaştı. Özellikle, CryptoCon’un teorisi karşısında 4 yıllık zaman döngüleri kullanmak, Bitcoin’in başlangıcından bu yana zaman içindeki tam davranışını üretti.
  • Yazı yazıldığında, BTC 25,890 dolar seviyesinden işlem görüyordu ve 503 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahipti.
  • BTC’nin aSORP’u yeşildi, yani yatırımcılar zararla satıyorlardı. Bu genellikle bir ayı piyasa dibini gösterir. Dahası, Net Gerçekleşmemiş Kar ve Zarar (NUPL), piyasanın korku evresinde olduğunu gösterdi.

Bitcoin’deki kayıp arz, 7 ayın en yüksek seviyesine yükseldi! BTC fiyatındaki bu durgunluk, fiyat yükselişi ile sonuçlanabilir! Güncel BTC metrikleri.

Bitcoin’in Kayıp Arzı 7 Ayın En yüksek Seviyesinde

Bitcoin’in fiyatı bir süredir ayıların etkisi altında kalmış durumda ve yazı yazıldığı sırada 26,000 doların altına geri düştü. Dahası, Glassnode Alerts’ın tweet’i, BTC’nin kayıp arzının 8 Eylül’de 7,670,004.977 BTC ile son 7 ayın en yüksek seviyesine ulaştığını belirtti.

Ancak, daha önce bildirildiği gibi, önümüzdeki günlerde daha fazla volatilite yaşanmaya başlayabilir.

7 Eylül’de, CryptoCon, Bitcoin’in 28 Kasım Zaman Döngüleri göstergesi hakkında bir özet paylaştı. Özellikle, CryptoCon’un teorisi karşısında 4 yıllık zaman döngüleri kullanmak, Bitcoin’in başlangıcından bu yana zaman içindeki tam davranışını üretti. Verilere göre, Bitcoin’in fiyatı yakında “orta dönem durgunluğu” evresine girebilir.

28 Kasım Zaman Döngüleri’ne göre, Bitcoin’in mevcut evresi, eğrinin dibine ulaşana kadar geçireceği en uzun süre olacak. Eğer analize inanılıyorsa, BTC 2024 Kasım ayının bir yerlerinde bir sonraki boğa piyasasına girecek.

Bu aynı zamanda yaklaşan yarılanmayla uyuyor, çünkü yarılanmalar tarihsel olarak tamamlanmalarının birkaç ay sonrasında boğa rallileri ile takip edilmiştir. Ancak, orta dönem durgunluğu evresine girmeye hazırlandığımızdan, Bitcoin’in yakın gelecekte hafif artışlar kaydedebileceğini bekleyebiliriz.

Bitcoin ETF Güncellemesi: ABD Spot ETF Onaylarının Etkisinin Analizi

Yazı yazıldığında, BTC 25,890 dolar seviyesinden işlem görüyordu ve 503 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahipti. CryptoQuant’ın verileri, çoğu metriğin boğa olduğunu ortaya koydu, bu da yakın gelecekte fiyat artışına neden olabilir.

Bitcoin’in borsalardaki net yatırma işlemleri, son yedi günlük ortalamanın altındaydı, bu da satış baskısı altında olmadığını gösteriyor.

BTC’nin aSORP’u yeşildi, yani yatırımcılar zararla satıyorlardı. Bu genellikle bir ayı piyasa dibini gösterir. Dahası, Net Gerçekleşmemiş Kar ve Zarar (NUPL), piyasanın korku evresinde olduğunu gösterdi – başka bir boğa sinyali.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version