Diğer
  Ana SayfaHaberBitcoin Fiyatı Neden 28 Bin Doları Aşamıyor?

  Bitcoin Fiyatı Neden 28 Bin Doları Aşamıyor?

  -

  • Bitcoin (BTC) fiyatı uzun bir süredir 28.000 doların altında seyrediyor ve yükselmiyor.
  • 10.000’den fazla BTC’ye sahip en büyük balinalar, biriktirme ağırlıklı bir yaklaşımdan daha dengeli bir giriş ve çıkış rejimine geçti.
  • Bitcoin’in döviz rezervi azalıyor, bu da kripto paranın satış baskısı altında olmadığını gösteriyor.

  Kripto piyasası son dönemde bir durgunluk yaşıyor ve Bitcoin uzun zamandır 28 bin doları aşamıyor, bunu etkileyen faktörler nedir?

  Bitcoin 28 Bin Doları Aşmakta Zorluk Çekiyor

  Bitcoin (BTC) (29)

  Son zamanlarda genel kripto piyasası bir durgunluk dönemi yaşıyor ve bu durum birçok kripto para biriminin fiyatının dalgalanmasını sınırlıyor. Bitcoin (BTC) fiyatı uzun bir süredir 28.000 doların altında seyrediyor ve yükselmiyor.

  Verilere göre, BTC’nin son birkaç haftadaki sınırlı fiyat hareketini etkileyen bir faktör var. BTC fiyatındaki bu hareketsizlik, son fiyat artışından sonra daha fazla artış bekleyen yatırımcıları hayal kırıklığına uğrattı. Ancak, yakın gelecekte yukarı yönlü bir dalgalanma olabilir mi? Buna bir göz atalım.

  bitcoin-coin-yas-dağılımı

  Verilere göre, sorun, Bitcoin’i 28.600 dolar seviyesinden satın alan yatırımcıların kâr elde etmek istemeleriydi. Bu yatırımcılar, aldıkları Bitcoin’leri 3 ila 6 ay gibi bir süre boyunca ellerinde tuttular.

  Grafik, 2 Mayıs 2023’ten sonra güçlü bir düşüş gösteriyor ve bu da bu yatırımcı grubunun ellerindeki Bitcoin’leri büyük miktarlarda satmış olabileceklerini gösteriyor.

  Bu durum, belirtilen zaman diliminde Bitcoin alan yatırımcıların muhtemelen kârlarını realize etmek istediklerini gösteriyor. Pazar satış hacmindeki artış da fiyat üzerinde baskı oluşturdu. Bu nedenle, BTC fiyatının yükselmesi kısıtlandı.

  Peki Bitcoin Balinaları Ne Yapıyor?

  BTC balinaları, piyasanın daha az oynak olduğu bir dönemde farklı tepkiler verdi. Verilere göre, 10.000’den fazla BTC’ye sahip en büyük balinalar, biriktirme ağırlıklı bir yaklaşımdan daha dengeli bir giriş ve çıkış rejimine geçti.

   

  bitcoin-trend-akumulasyon-skoru

  En büyük balinalar dengeli bir aşamaya geçerken, piyasanın geri kalanı Mayıs ayı başındaki fiyat düşüşünden bu yana BTC biriktirmeye devam ediyor gibi görünüyor.

  Aşağıdaki grafiğe göre, BTC’nin borsalardaki arzı azalırken, borsa dışındaki arzı artıyor. Bu genel olarak olumlu bir işaret olarak kabul edilir, çünkü yatırımcılar kripto para birimine olan güvenlerini yansıtıyor.

  Ayrıca, BTC’nin 0.1 veya daha fazla coin tutan adres sayısı da 4.372.629 ATH’ye ulaştı.

  bitcoin-fiyatı-borsa-içi-ve-borsa-dışı-arzı

  Bitcoin Yakında 28 Bin Dolara Ulaşacak mı?

  Kripto piyasası tahmin edilemez olduğundan kesin bir şey söylemek mümkün değildir. Ancak Bitcoin’in metriklerine bakıldığında, Bitcoin’in 28.000 doları aşma olasılığının göz ardı edilemeyeceği görülmektedir.

  Örneğin, Bitcoin’in döviz rezervi azalıyor, bu da kripto paranın satış baskısı altında olmadığını gösteriyor.

  Ayrıca, Bitcoin’in alıcı al/sat oranı türev piyasasında alımın baskın olduğunu gösteriyor. Bitcoin’in fonlama oranı da olumlu bir durumdadır.

  Bu, uzun pozisyon traderların önde olduğunu ve kısa pozisyon traderlarına ödeme yapmaya istekli olduklarını göstermektedir.

  bitcoin-fonlama-oranı

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler