Bitcoin Fiyatı Ne Yönde İlerleyecek

Bitcoin Fiyatı Ne Yönde İlerleyecek
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Fiyatı Ne Yönde İlerleyecek – Bu yazımızda sizlere Bitcoin fiyatı kısa ve uzun vadede ne yönlü bir yol izleyecek ,analistlerin görüşleri ve geçmiş veriler ne gösteriyor? sorularının cevaplarını derledik.

Bitcoin Fiyatı Kısa ve Uzun Vadeli Yönünü Oluşturuyor

Bitcoin Fiyatı haftalık trend yönü düşüş gösteriyorken günlük trend yönü ise hâlâ kararsız görünüyor.6.900 doların altında gerçekleşecek olan haftalık kapanış, düşüş yönlü trendi onaylayacaktır ya da tam tersi.Günlük seviyedeki ana direnç 7.500 dolarda bulunuyor.

Bitcoin Fiyatı Ne Yönde İlerleyecek
Bitcoin Fiyatı Ne Yönde İlerleyecek

Bitcoin fiyatı, 16 Nisan tarihinde 6.468 dolara kadar düştü. Fakat 17 Nisan’da da hızlı bir dönüş gerçekleştirerek yüzde 10 oranında yükseliş kaydetti ve 16 Nisan günlük kapanışı olan 7.101 dolara ulaştı.

Bu beklenmeyen hareketten sonra CryptoCred rumuzlu ünlü kripto yatırımcısı da  BTC fiyat hareketindeki trend yönünü belirleme çabalarına ilişkin bir tweet attı.

Bitcoin Fiyatı Ne Yönde İlerleyecek
Bitcoin Fiyatı Ne Yönde İlerleyecek

BTC/USD paritesine göre BTC fiyatı 6.900 üzerinde kapanış gerçekleştirmesiyle trend de boğaya döndü ve ünlü tacir de bir sonraki BTC fiyatı 7.500 dolar olduğunu iddia etti. Fakat ortaya konan bu iddia, fiyatın 6.900 doların altına düşmesiyle geçersiz hale gelebilir.

Bu Fraktal Analizi Bitcoin’in Pazartesi Günü Fiyatını Tahmin Etti

BTC Fiyatı Günlük Grafik BTC/USD

Bitcoin Fiyatı Ne Yönde İlerleyecek – Günlük grafikteki en önemli seviye şu an için 6.900 dolarda bulunuyor. Bu bölge, 2019 yılının sonu boyunca destek olarak görev yapmış ve ardından gelen yükseliş hareketine de başlangıç noktası teşkil etmişti.

Bitcoin, 10 Nisan tarihinde bu bölgeden aşağı yönlü bir kırılım gerçekleştirdi ve düşüş hareketi 6.481 dolara kadar devam etti. Bunun ardında ise 16 Nisan’da bir dönüş gerçekleşti. Aynı gün içinde bu seviyenin üzerinde bir kapanış gözlemlendi.

Bitcoin Fiyatı Ne Yönde İlerleyecek
Bitcoin Fiyatı Teknik Grafik BTC/USD

Bu yüzden günlük grafik nihai eğilimin boğa mı ayı mı olacağı konusunda net bir sonuç veremiyor. 16 Nisan’daki kapanış, trendin yönü için kritik önemdeki 6.900 dolar seviyesinin üzerinde olsa da 10-15 Nisan’daki ayı eğilimli kapanışları da tamamıyla görmezden gelmek mümkün değil.

Aşağı yönlü bir kırılmanın gerçekleşmesi mümkündü ve bunun ardından gelen yükseliş de sadece tepkisel bir sıçrayış oldu. Bu sıçrayış aynı zamanda 8 Nisan’daki fiyata göre bir düşük tepe de oluşturdu.Yukarıdaki tweette ortaya konduğu üzere işlem aralığının tepesi 7.500 dolarda bulunuyor. Bu seviye ise 2019’dan bu yana test edilmemiş bir direnç olarak öne çıkıyor.

BTC Fiyatı Haftalık Trend BTC/USD

Bitcoin Fiyatı Ne Yönde İlerleyecek – Haftalık grafik, BTC’nin hâlâ ayı eğilimi sergilediğine dair açık bir görünüme sahip.BTC fiyatı, yukarı yönlü uzun fitillere sahip dört adet haftalık mumu art arda oluşturdu. Bu da ciddi bir direncin işareti olarak değerlendiriliyor. Aynı zamanda 6.900 doların üzerinde bir haftalık kapanış da henüz gerçekleştirilmiş değil.

Mevcut haftalık mum, fiyatın 6.900 doların üzerinde olduğunu gösterse de haftalık kapanışı görmek için yarını beklemek gerekecek.

Bitcoin Fiyatı Ne Yönde İlerleyecek
BTC Fiyat Teknik Grafik BTC/USD

Tüm bunlar günlük seviyelerle birlikte ele alındığında fiyatın, 6.900 doların altına düşmeden önce 7.500 dolardaki “kanalın test edilmemiş tepesine” ulaşmasını sağlayabilir.6.900 dolar üzerinde gerçekleşecek olan bir haftalık kapanış ise bu hipotezi geçersiz kılar ve BTC fiyatı muhtemelen yükseliş hareketine devam edeceğini gösterir.

Bitcoin Fiyatı Ne Yönde İlerleyecek-Özetlemek gerekirse; BTC Fiyatı 16 Nisan tarihinde önemli bir yükseliş gerçekleştirdi ve önemli bir direnç seviyesinin üzerinde kapanış gerçekleştirmeyi başardı. Fakat trend yönünün boğaya dönebilmesi için 6.900 dolar üzerinde haftalık kapanış gerekiyor.

YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR!

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!