Çarşamba, Kasım 25, 2020

Bitcoin fiyatı düzelirse izlenecek 2 seviye!

Bitcoin fiyatı rekor seviyeye ulaşmadan önce bir düzeltme yaşayabilir: İşte dikkat etmeniz gereken 2 seviye

Bitcoin (BTC) her geçen gün yükseliyor. Piyasa değeri tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Bitcoin, 20.000 $ engelini bir kez daha aşabilecek mi? Büyük bir düzeltme görecek miyiz?

Düzeltme ne zaman yapılabilir?

BTC / USD 1 haftalık grafik. Kaynak: TradingView

Haftalık Bitcoin grafiğine bakıldığında heyecanlanmamak mümkün değil. Bitcoin, son 30 günde gerçekten parabolik bir yükseliş yaşadı. Kripto para biriminin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmak için yalnızca yüzde 10 kazanması gerekiyor.

Öte yandan, söylendiği gibi yükselen her ne olursa olsun düşmelidir ve şu anda bir soru herkesi sarar:

“Düzeltme ne zaman yapılabilir?”

Fibonacci geri çekilme seviyelerinin en kötü senaryosu, 9.000 $ ‘a yakın 0,618’e yüzde 50 geri çekilme öngörüyor. Ancak, yarılanma sonrası boğa piyasasında, kurtarıcıların kendilerini hazırlaması gereken bir şey bu mu? Yoksa önceki direnç seviyeleri Bitcoin’in yükselişi için bir destek görevi görecek mi?

sBTC / USD 1 günlük grafik. Kaynak: TradingView

Günlük Bitcoin grafiği, 17 bin dolarlık önceki direnç seviyesinin tutulması gereken ilk destek seviyesi olduğunu ve ardından 14 bin dolar ve 12 bin 500 dolara düşme ihtimali olduğunu gösteriyor.

Yüzde 25’e yakın olan bu düşüş, kripto para biriminin daha fazla bireysel yatırımcıyı en düşük fiyattan satın almaya çekmesine ve sonunda fiyatın 20.000 $ ‘ın üzerine çıkmasına izin vererek yine de “sağlıklı” bir gerileme olacaktır.

Bu tür bir geri çekilmenin ne kadar sağlıklı olacağını sorguluyor olabilirsiniz. Hala bir noktada düzeltmeye ihtiyacımız var ve fiyat ne kadar yüksek olursa, düzeltme o kadar keskin olacaktır.

Bitcoin’in güçlü ilerlemesi

BTC / USD 1 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Saatlik BTC / USD grafiği farklı bir bakış açısı sunar. Bu grafik, Bitcoin’in şu anda çok yüksek olduğunu ve kanalın tepesine ulaştıktan sonra orta kanal desteğine dokunduğunu gösteriyor.

Yapı bozulmazsa, düşük kanal desteğinde yaklaşık 16.285 $ ‘lık yüzde 9’luk bir düşüş yaşanabilir. Ancak şimdilik, 17 bin dolarlık önceki direnç iyi durumda görünüyor.

Bitcoin, 19K $ civarında yüksek kanal direncini kırarsa, düzeltmeyi zaten yaşadık.

Bitcoin için kötü senaryo

17.000 $ ‘lık orta kanal desteği tutulmazsa, mevcut yapıyı geçersiz kılmak için tutulacak son seviye 16.285 $’ dır. Bu noktadan sonra bir sonraki desteğin 14 bin dolar civarında olacağını düşünüyorum.

Bitcoin için iyi bir senaryo

19.000 $ ‘ın üzerinde kapanış, Bitcoin tarihinde yeni bir sayfa açacaktır. Bu noktadan sonra fiyatın nereye gideceği sadece tahmin edilebilir.

Gökkuşağı resmi. Kaynak: Blockchaincenter

Önümüzdeki hafta Bitcoin fiyatının 22.600 $ ‘ın üzerinde olacağını öngören Blockcenter’ın gökkuşağı grafiği, bu seviyenin “Hala Ucuz” bir seviye olacağını gösteriyor. (Yatırım Tavsiyesi İçermez.)

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 18,737.01dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Kripto Para Hesaplayıcı

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺47.70
  THYAO.IS₺11.83
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺19.06
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.30