Pazartesi, Nisan 19, 2021

Tone Vays: Bitcoin Fiyatı Düşüyor ve Devam Edecek!

Bitcoin Fiyatı düşüyor – Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda Tone Vays , Bitcoin ’in gerilemeye devam edeceğine dair bir öngörüde bulundu. Vays, Bitcoin’in fiyatları konusunda hiç iyimser konuşmadı.

Bitcoin fiyatı düşüyor
Bitcoin Fiyatı düşüyor

Kripto para topluluğunda tanınan bir isim olan Tone Vays, daha önce Bitcoin fiyatı ile ilgili yaptığı öngörülerle birçok kez tartışmalara konu olmuştu. Hatta bazı yorumcular Vays’in öngörülerinin aksine pozisyon alınması gerektiğini bile dile getirdi. Vays’e göre 7.000 dolar seviyesinin altına inmesi durumunda, Bitcoin fiyatları üstündeki satış baskısı artış gösterebilir.

Bitcoin Fiyatı düşüyor

Vays’e gelen karşılıklar, piyasa algısının net olmadığını gösterdi ve bazı yorumcular 5.000 dolar seviyesinin tekrar alış için iyi bir hedef olabileceğini ifade ettiler. Bazı yorumcular ise Vays’in 2010 senesinden beri yaptığı öngörülerin çoğunluğunun doğru çıkmadığını vurguladılar.

Ekim ayında da benzer şekilde Vays’in Bitcoin fiyatının 7.000 dolar altına ineceğini söylemesinden sadece bir gün sonra fiyatlar 10.000 dolar seviyesine ilerlemişti. Yine de an itibariyle Bitcoin fiyatlarının 6.750 dolar yakınlarında fiyatlanıyor olması, Vays’in şu ana kadar haklı olduğunu gösteriyor.

Kasım ayında yaşanan bir diğer gelişmede ise BitMEX’in hacklenmesi olayında, Vays ve diğer birçok kullanıcının bilgileri sızdırılmıştı.

Bitcoin Fiyatı Düşüyor! Bitcoin Cash (BCH) ve Ethereum (ETH) Delist Ediliyor!

Bitcoin fiyatları düşüyor, BTC Piyasayı Olumsuz Etkilemeye Devam Ediyor. Yakın zamanda Istanbul hard fork’unu başarıyla tamamlayan ETH’nin delist edilme sebebi de aslında tam olarak bu. Borsa yetkilileri geleceği belirsiz hard fork’lar sebebiyle dünyanın en büyük ikinci kripto para biriminin; çok fazla teknik desteğe ihtiyaç duyduğunu ifade etti. Coinfloor sadece ETH’yi değil, aynı zamanda bir Bitcoin (BTC) hard fork’u olan Bitcoin Cash’i de (BCH) delist etme kararı aldı.

3 Ocak tarihinden itibaren kripto para borsası sadece Bitcoin’i desteklemeye başlayacak ve bunun BTC’nin 11. yıl dönümü ile aynı tarihe denk gelmesi de bilerek yapılan bir hamle olarak tahmin edilmekte.

2020 yılının başlarında yapılması planlanan Ethereum 2.0, aslında ETH’nin PoW (iş ispatı) tabanlı bir kripto para biriminden; PoS (hisse ispatı) tabanlı bir kripto para birimine geçişinin ilk adımlarını oluşturacak. Bunun tam olarak tamamlanması birkaç yılı bulabilir ve Coinfloor CEO’su ile kurucusu olan Obi Nwosu bu duruma hazır olmadıklarını ifade etti.

Ethereum geliştiricileri de şu an için iki farklı ağ versiyonu arasında nasıl köprü kuracaklarını tartışmaktalar. Madenciliği tamamen durdurmak için ağın madencilik zorluğunu rekor seviyeye çıkarmayı planlayan geliştiriciler; henüz bir oy birliğine ulaşamadı.


coinotag.com‘dan bitcoin haberlerini Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺25.10
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.96