Bitcoin Fiyatı Büyük Bir Volatilite Patlamasına Yaklaşıyor Olabilir

  • Bitcoin fiyatı 29.500 doların altında işlem görmeye devam ederken, kripto piyasaları dar aralıklarda işlem görmeye devam ediyor.
  • İkinci çeyreğin başından bu yana Bitcoin’in işlem hacmi %90’dan fazla azaldı. Fiyat, düşük hacme rağmen belirli bir yükselişi kısmen sürdürmeyi başardı.
  • Eğer boğa hareketi istikrar kazanırsa, Bitcoin fiyatı için 40.000 dolara doğru net bir yükseliş yakın olabilir.

Bitcoin fiyatındaki volatilite en düşük seviyelere kadar geriledi ancak yakında bir volatilite patlaması görülmesi muhtemel!

Bitcoin Fiyatında Volatilite Düşüklüğü Derinleşti

Bitcoin fiyatı 29.500 doların altında işlem görmeye devam ederken, kripto piyasaları dar aralıklarda işlem görmeye devam ediyor. Piyasa değeri yaklaşık 1,16 trilyon dolar civarında konsolide olurken, işlem hacmi %18,10 artarak 30,87 milyar dolara ulaştı.

BTC fiyatı yatırımcıları çekmekte başarısız olduğu zamanlarda, büyük fiyat hareketi olasılığı ortaya çıkar. Ancak likiditenin olmaması durumunda, keskin bir düşüş eğiliminin Bitcoin fiyat rallisini tehdit etme ihtimali bulunmaktadır.

İkinci çeyreğin başından bu yana Bitcoin’in işlem hacmi %90’dan fazla azaldı. Fiyat, düşük hacme rağmen belirli bir yükselişi kısmen sürdürmeyi başardı. Şimdi seviyeler ikonik bir şekilde düştüğüne göre, volatilite de düşmüş durumda ve tarihsel düşük seviyeleri test ediyor. Bu genellikle çok büyük bir hareketin gerçekleşeceğini gösterir. Bu ya büyük bir yükseliş yaratabilir veya fiyatı daha düşük destek seviyelerinin altına çekebilir.

Yukarıda belirtildiği gibi, volatilite en düşük seviyelere indi, bu da bir çıkışın yaklaşmakta olduğunu gösterir. Ancak, yönü göstermez ve doğrulaması birkaç hafta daha sürebilir.

Mevcut alım satım yapısını dikkate alarak, zaman hedefleri, Elliott dalga sayıları, fiyat hareketi göstergeleri, hareketli ortalamalar ve oldukça olumlu bir duygu gibi büyük ayı ayrışmaları tespit edilmiştir ki bu ayı olarak kabul edilir.

Makroekonomik Riskler Bitmiş Değil

Bununla birlikte, piyasa yapıcıların yükselen çıkış oranı, düzenleyici risk, batan kripto bankaları, rampa kapanışı ve MSTR, DCG gibi aşırı kaldıraçlı sahipler ve bazı büyük madenci gibi zayıflayan temeller, FED faiz kesintisi işareti olmaksızın küresel oranların 2024 sonuna kadar yükselmesiyle birlikte makroekonomik risk oluşturabilir.

Eğer boğa hareketi istikrar kazanırsa, o zaman 40.000 dolara doğru net bir yükseliş yakın olabilir. Öte yandan, tahmin edildiği gibi bir düşen trend tetiklenirse, 2024’te yaklaşık 10.000 $ veya 2025’te daha da düşük bir düşüş hedefiyle bir ayı piyasası başlayabilir.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version