Diğer
  Ana SayfaHaberBitcoin Fiyatı Bu Direnci Kırarsa Yükseliş Devam Edebilir!

  Bitcoin Fiyatı Bu Direnci Kırarsa Yükseliş Devam Edebilir!

  -

  • Bitcoin’in şu anki fiyatı 26.917 dolar ve son 24 saatte 10.1 milyar dolarlık işlem hacmi gerçekleşti.
  • BTC/USD paritesi 27.200 dolar seviyesinde bir dirençle karşı karşıyadır.
  • BTC/USD paritesi 26.600 dolar seviyesinde hızlı bir destek bulmaktadır.

  Bitcoin fiyatı 19 Mayıs’ta 27 bin doların üzerini test etti ancak tutunmayı başaramadı. Peki Bitcoin’in yükseliş için hangi seviyeleri aşması gerekiyor?

  Bitcoin’in Yükselmesi için Bu Direnç Aşılmalı!

  Bitcoin (BTC) (23)

  Bitcoin’in şu anki fiyatı 26.917 dolar ve son 24 saatte 10.1 milyar dolarlık işlem hacmi gerçekleşti. Bitcoin’in fiyatı bu dönemde %0,04 arttı.

  Şu anda BTC/USD paritesi 27.200 dolar seviyesinde bir dirençle karşı karşıyadır. Bu direncin üzerinde başarılı bir yükseliş gerçekleşirse, Bitcoin fiyatı 27.700 dolara kadar çıkabilir.

  Çift tepe formasyonu, bu önemli seviye için ek destek sağlamaktadır. 27.700 dolarlık bir atılım, Bitcoin‘i 28.200 dolara doğru daha da yükseltebilir.

  Aşağı yönde, BTC/USD paritesi 26.600 dolar seviyesinde hızlı bir destek bulmaktadır. Bu seviyenin altına bir kırılma potansiyel olarak 26.200 dolara doğru bir düşüşe yol açabilir.

  btc-usdt-1-g

  Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) gibi yaygın kullanılan iki teknik gösterge, Bitcoin için şu anda nötr bir piyasa durumunu göstermektedir.

  Bitcoin’in fiyatı, 50 günlük üstel hareketli ortalamanın üstünde ve altında dalgalanmalar sergilemektedir. Bu durum, piyasanın yönü konusunda yatırımcılar arasında karışık bir duygu olduğunu göstermektedir.

  Bugün, 26.750 dolar seviyesi önemli bir destek seviyesidir. Bitcoin’in fiyatı bu seviyenin üzerinde kalırsa, 27.250 dolar ve potansiyel olarak 27.650 dolar hedefleriyle alım pozisyonları düşünülebilir.

  Azalan Alım Satım Aktivitesi ve Fiyattaki Belirsizlik

  Verilere göre, 2023’te Bitcoin alım satımı azaldı ve insanlar daha fazla Bitcoin’i alım satım yapmak yerine elde tutmayı tercih etti.

  Bitcoin’in geleceği hakkında belirsizlik, alım satım aktivitesinin azalmasına ve satışların artmasına neden oldu. Bitcoin için momentum göstergeleri, fiyat düşüşüne işaret eden aşırı satış koşullarını gösteriyor.

  Negatif Chaikin Money Flow ve On-balance hacmi de satış baskısının arttığını gösteriyor. Bu gözlemler, yatırımcıların temkinli davranışını yansıtıyor ve Bitcoin’in fiyatına olumsuz etki edebilir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler