Bitcoin fiyatı 6.700 Dolar’a düşerse işte bu seviyelere fırlayabilir!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Yeni verilere göre, Bitcoin fiyatının yüzde 35’e kadar düşmesini bekleyen Bitcoin (BTC) spekülatörleri muhtemelen sonsuza dek beklemek zorunda kalabilir.

Uzman analist PlanB, 22 Eylül tarihli tweetinde Bitcoin 6.700 doların altına düşerse ömür boyu sürecek bir alışkanlıktan vazgeçeceğini söyledi.

PlanB, geçmiş Bitcoin temel fiyatını takip ediyor

PlanB, BTC / USD çiftinin 200 haftalık hareketli ortalamasından (200MA) bahsediyordu. Çalışmalarında popüler bir araç olan 200MA, Bitcoin fiyatlarındaki düşüş trendlerinde asla kırılmadı.

Salı günü itibariyle bu seviye 6.700 $ ‘a karşılık geliyor ve her ay yaklaşık 200 $ artmaya devam ediyor.

Bitcoin’in varlığının 200. haftasından beri olduğu gibi tarihsel davranış devam ettiği sürece, 6.700 dolar kesin bir taban fiyat oluşturacak.

PlanB, Eylül başında bu rakam 6.600 dolar iken, “BTC 200WMA asla düşmez. Bitcoin’in aylık kapanışı hiçbir zaman 200 WMA’nın altına inmedi. ” diye belirtti.

Balinalar için güçlü bir satın alma desteği de 8.800 dolara dahildir.

Bitcoin fiyatı ve 200 haftalık hareketli ortalama tarihsel grafik

Bitcoin fiyatı ve 200 haftalık hareketli ortalama tarihsel grafik. Kaynak: PlanB / Twitter

Çoğunluk Bitcoin fiyatının yükselmesini bekliyor

PlanB, araştırmasının bir parçası olarak BTC / USD’nin yakın gelecekte 100.000 dolara tırmanacağını söyledi. Analistin stok akışı Bitcoin fiyat tahmin modeli, 2024’te tamamlanacak önümüzdeki dört yıllık yarılanma döngüsü için oldukça yüksek fiyat tahminlerinde bulundu.

O zamana kadar, Bitcoin’in şu anki seviyeden çok daha yüksek bir ortalama olan 288.000 $ ‘a ulaşması gerekiyor. Stok akışı modeli, şu ana kadar Bitcoin fiyat artışlarını doğru bir şekilde hesapladı ve yöntemin işe yaramadığını henüz kanıtlamadı.

Öte yandan analist, 200MA yazısının ardından Bitcoin fiyat hareketinin geleceği hakkında 14.000 yanıt alan bir anket yaptığını yayınlanadı.

PlanB'nin 23 Eylül tarihli Bitcoin fiyatı Twitter anketi

PlanB’nin 23 Eylül itibarıyla Bitcoin fiyat araştırması. Kaynak: PlanB / Twitter

Çevirinin yayınlandığı tarih itibariyle, ankete katılanların çoğu – yüzde 59,1 – Bitcoin’in önümüzdeki yıl yükseleceğini düşünüyor ve ayrıca Bitcoin’i diğer kripto para birimleri yerine tercih ediyor. Katılımcıların toplam yüzde 92,8’i BTC / USD paritesinin yükseleceğine inanıyor.

[rb_related title=”Beğenebileceğiniz İçerikler” total=”2″]

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster