Diğer

  Bitcoin Fiyatı 47 Bin Dolara Yaklaşırken Spot ETF’ler Büyük Para Girişi Görüyor!

  • Bitcoin, 46,000 dolar sınırını aşarken ve 47,000 dolara doğru ilerlerken, 8 Şubat tarihinde ABD Spot Bitcoin ETF’si 405 milyon dolarlık önemli bir giriş gördü.
  • BitMEX Research’ten gelen son bir rapor, ABD Spot Bitcoin ETF’sinin ilk günlerde zorluklarla karşılaşmasına rağmen dikkate değer giriş çekmeye devam ettiğini gösterdi.
  • En fazla girişi sağlayanlar arasında yatırım devleri BlackRock (IBIT) ve Fidelity (FBTC) bulunuyor. BlackRock ETF’si, lansmanından bu yana yaklaşık 3.5 milyar dolarlık giriş çekti.

  Bitcoin fiyatı Cuma günü önemli bir toparlanma yaşarken, ETF’lere dair güncel raporlar olumlu duyguların artmasını sağlıyor.

  Bitcoin Fiyatı 47 Bin Doları Hedefliyor

  Bitcoin-BTC

  Bitcoin, 46,000 dolar sınırını aşarken ve 47,000 dolara doğru ilerlerken, 8 Şubat tarihinde ABD Spot Bitcoin ETF’si 405 milyon dolarlık önemli bir giriş gördü, BitMEX Research verilerine göre. Bitcoin’in fiyatındaki devam eden ralli ile eşzamanlı olarak gerçekleşen bu tek günlük fon akışı, yatırımcılar ve meraklılar arasında ilgi ve spekülasyonu tetikliyor.

  BitMEX Research’ten gelen son bir rapor, ABD Spot Bitcoin ETF’sinin ilk günlerde zorluklarla karşılaşmasına rağmen dikkate değer giriş çekmeye devam ettiğini gösterdi. Bu arada, veriler, Bitcoin ETF’sinin 11 Ocak’taki lansmanından bu yana toplam 2.11 milyar dolarlık giriş topladığını ortaya koyuyor.

  Özellikle, sadece 8 Şubat’ta ETF, 405 milyon dolarlık bir giriş gördü, yaklaşık 8,935 BTC’ye eşdeğer. En fazla girişi sağlayanlar arasında yatırım devleri BlackRock (IBIT) ve Fidelity (FBTC) bulunuyor. BlackRock ETF’si, lansmanından bu yana yaklaşık 3.5 milyar dolarlık giriş çekti, Fidelity’nin ETF’sine ise 2.81 milyar dolarlık giriş oldu. 8 Şubat’ta BlackRock, 204.1 milyon dolarlık bir giriş bildirdi, Fidelity ise 128.3 milyon dolarlık bir giriş kaydetti.

  Ancak, rapor aynı zamanda Grayscale’in Bitcoin Trust’ının (GBTC) performansının genel piyasa duyarlılığı üzerinde etkili olduğunu gösterdi. GBTC’deki çıkışlar, 11 Ocak’tan bu yana toplamda 6.33 milyar dolar ve 8 Şubat’ta 101.6 milyon doları buldu.

  Bitcoin Fiyat Rallisi Ortamında Piyasa Optimizmi

  Bitcoin ETF’sine önemli girişlerin raporu, Bitcoin’in son 24 saatte yüzde 4’ün üzerinde ralli yapmasıyla yüksek piyasa optimismi dönemine denk geliyor. Yatırımcılar dijital paranın 47,000 dolar sınırını aşma potansiyelini sabırsızlıkla bekliyor. Özellikle, bu son ralli, bazı meraklılar tarafından bir halving rallisine atfediliyor.

  Boğa piyasa durumlarını gösteren Bitcoin Vadeli İşlemler Açık Pozisyonlarında (OI) son 24 saatte %5.51’lik bir artışla 444.81K BTC veya 20.74 milyar dolar seviyesine ulaştığı CoinGlass verilerine göre yükseliyor. OI büyümesinde öncülük eden CME borsası, aynı süre zarfında %9.79’luk bir artışla 117.23K BTC veya 5.46 milyar dolar seviyesine çıkarak öne geçiyor. Binance ise aynı süre zarfında %5.78’lik bir artışla 109.76K BTC veya 5.12 milyar dolar seviyesine ulaşarak yakından takip ediyor.

  Bitcoin, dünya genelinde yatırımcıların ve meraklıların dikkatini çekerken, ETF girişleri, fiyat rallileri ve artan vadeli işlemler açık faizi arasındaki birleşim, dijital varlığın daha fazla büyüme ve benimsenme potansiyeline duyulan artan güveni vurguluyor.

  Bu arada, Bitcoin fiyatı yazı yazılırken %4.11 arttı ve 24 saat içinde 46,840 dolardan işlem gördü, bu da onu 11 Ocak’tan bu yana en yüksek seviyesine taşıdı. Aynı zamanda, ticaret hacmi aynı anda %19 artarak 29.48 milyar dolara yükseldi. Özellikle, öncü kripto, son 24 saat içinde 46,863 dolarlık en yüksek seviyesine ve 44,600.46 dolarlık en düşük seviyesine ulaştı.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.

  Bitcoin Fiyatı Güçleniyor: Altcoin Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

  Bitcoin fiyatı 68 bin doların üzerini görerek yeni zirveleri hedefledi; Ancak şimdi yatırımcılar altcoin sezonunun ne zaman başlayacağına odaklanıyor!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.