Diğer
  Ana SayfaHaberBitcoin Fiyatı 25 Bin dolarlık Düzeltmeyi Tercih Edebilir!

  Bitcoin Fiyatı 25 Bin dolarlık Düzeltmeyi Tercih Edebilir!

  -

  • Bitcoin fiyatı 30 bin dolarlık psikolojik dirençten ret yedi.
  • Bitcoin 29 bin doların üzerine tutunmakta başarılı olamadı.
  • 25 bin doların altında kalması daha kötü sonuçlar getirebilir.

  Bitcoin fiyatı 30 bin dolar direncini aşmayı başaramıyor, 25 bin dolarlık düzeltmeyi tercih etmesi olası görünüyor!

  Bitcoin 25 Bin Dolara Tutunamazsa Düşüş Derinleşebilir!

  Bitcoin BTC

  Kripto para piyasası, son haftalarda benzer bir model izleyen lider token Bitcoin ile yatay işlem görüyor. Nisan ayındaki sayısız girişime rağmen, Bitcoin 31.000$ sınırını aşmak için mücadele etti. Fiyat, şu anda 28.888 dolar seviyesinde ve psikolojik direnç tarafından 30.000$ seviyesinde bloke edildi.

  Bu bölge fiyatları bloke ettiği sürece, uzun bir boğa koşusuna hazırlanmak için yaklaşık 25.000$’a bir düzeltme tercih edilebilir. Bu, yılın başında aynı direnç seviyesinin yeniden test edilmesine karşılık gelir ve destek seviyesi olarak teyit edilebilir.

  31.000$ sınırını aşması durumunda, Bitcoin 33.500$’a tırmanmaya devam edebilir. Bu, 40.000 dolara potansiyel bir yükseliş öncesinde bir sonraki direnç seviyesini sağlayacaktır. Bununla birlikte, ayılar 25.000 doların altında kalırsa, Bitcoin fiyat farkını kırma riskiyle karşı karşıya kalır ve bu da fiyatın 18.000 doların altına düşmesine neden olabilir.

  Dış Faktörlere Dayalı Boğa Koşusu

  Bitcoin iyi durumda ve aşağıdaki faktörler nedeniyle büyük bir boğa koşusu yapabilir. Birincisi, bankacılık krizi Amerika Birleşik Devletleri’ni ve dünyanın diğer bölgelerini rahatsız ediyor. İkinci olarak, BTC ile geleneksel pazarlar arasında ayrışma var. Son olarak, ABD Merkez Bankası’nın vaat ettiği faiz oranlarındaki frenden bahsedebiliriz.

  Silikon Vadisi Bankası’nın Mart başındaki iflası, birçok Amerikalı’nın paralarını bankaya yatırmaktan korkmasıyla, sektörü hâlâ kasıp kavuruyor. Bitcoin’in son zamanlardaki fiyat artışı buna denk geldi ve esnekliğini dijital altın olarak gösterdi.

  Yatırımcılar arasında varlıklarını Bitcoin’e çeşitlendirmek için iyi sebeplerden dolayı bir artış oldu. Bitcoin aracılara ihtiyaç duymaz; merkezi bir kuruma güvenmeden herkes cüzdanında BTC saklayabilir. Bitcoin, oynaklığı nedeniyle benzersiz bir varlıktır. Zaman zaman hisse senedi endeksleri ile yüksek korelasyon gösterir. Bazen de yön değiştirip kendi rotasını oluşturur.

  Son olarak, Fed faiz oranlarını yıllık %5,25’e yükseltti. Bu, 1997’den beri en yüksek seviye. Ancak artış ek bir duyuruyla geldi: 2023’ün geri kalanı için herhangi bir yeni artış (veya indirim) öngörülmüyor. Genel olarak, bir çıkmaz veya faiz oranlarının düşürülmesi, Bitcoin gibi riskli varlıkların fiyatındaki artış için bir katalizördür.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Bu Seviyeyi Geçmeli! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un saatlik fiyat grafiği incelendiğinde direnç bölgesinde olduğunu gözlemliyoruz. ETH'nin belirli seviyelerdeki kapanışları ve destek aralığından dönüşü, yükseliş hareketinin devamını sağlayabilir. Ancak fiyatın belirli bir direnci aşması gerekmektedir.

  Jim Cramer, SEC’in Binance Borsasına Açtığı Davayı Değerlendirdi

  Eski hedge fon yöneticisi ve TV ünlüsü Jim Cramer, SEC'in Binance borsasına açmış olduğu dava için değerlendirmelerde bulundu.

  Bitcoin Yükseliş Trendini Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in fiyat grafiğini incelediğimizde, yaklaşan direnç seviyesi ve üçgen formasyonunun etkisi göze çarpıyor. Ayrıca belirtilen destek ve direnç bölgeleri arasında fiyat hareketlerinin şekillendiği görülüyor.

  SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Borsası Coinbase Hakkında Konuştu

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para sektörü hakkında yorumlamalarda bulundu.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler