Diğer

  Bitcoin Fiyatı 150.000 Dolara Yükselecek, Ama 2024 Yılında

  • Hedge fon yöneticisi Pantera Capital’e göre, Bitcoin önümüzdeki dört yıllık halving döngüsü sırasında neredeyse 150,000 doları görecek.
  • Sonraki 480 gün boyunca gerçekleşecekler yalnızca yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesini değil, çok daha fazlasını içeriyor.
  • Optimistik tahminler arasında bu ay BTC/USD’nin 2026’ya kadar 100,000 doların üzerine çıkacağını gösteren “En Düşük Fiyat İleriye” metriği temel alınmaktadır.

  Dünyanın en büyük kripo hedge fonu Pantera Capital’in yayınladığı son raporlara göre, Bitcoin fiyatı halving’den sonra 150 bin dolara kadar yükselebilir.

  Bitcoin Fiyatı için Pantera Capital’in Tahmini

  Pantera Capital’e göre, Bitcoin önümüzdeki dört yıllık halving döngüsü sırasında neredeyse 150,000 doları görecek. 22 Ağustos’ta yayınlanan en son “Blockchain Mektubu”nda, kripto varlık yöneticisinin yetkilileri, 2024 ve sonrası için BTC’nin boğa fiyat tahminlerine tekrar vurgu yaptılar.

  Pantera Capital, Bitcoin fiyat performansının büyük ölçüde yarılanma döngülerine bağlı olduğunu ve bir sonraki yarılanmanın önümüzdeki on iki ay içinde gerçekleşmesiyle birlikte firma, tarihsel eğilimlerin devam edeceğine bahse giriyor.

  BTC/USD’nin, madencilere blok başına ödenen Bitcoin miktarını %50 azaltan her blok ödülü yarılanmasından yaklaşık olarak eşit sürelerde döngü dip ve zirve seviyelerini koyduğuna dikkat çekiyor. Pantera şunları söyledi;

  “Bitcoin tarihsel olarak yarılanmadan 477 gün önce dip yaptı, ardından yarılanmaya doğru yükseldi ve ardından yukarı patladı. Yarılanmadan sonraki ralliler ortalama 480 gün sürdü – yarılanmadan sonraki boğa döngüsünün zirvesine kadar.”

  Aynı teorinin, 2022 ayı piyasası dibinin mevcut BTC fiyat döngüsünün dibini işaret ettiğini öne sürüyor ve şunları ekliyor;

  “EĞER tarih tekrarlanırsa, Bitcoin fiyatının 30 Aralık 2022’de dipte olduğu görülmelidir.”

  Geleceğe bakıldığında, Nisan 2024 yarılanma tarihine gelindiğinde BTC/USD yaklaşık olarak 35,000 dolar seviyelerinde işlem görebilir – ki bu hala gerçekleşme yolunda.

  Ancak, sonraki 480 gün boyunca gerçekleşecekler yalnızca yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesini değil, çok daha fazlasını içeriyor. Pantera halving hakkında detaylı bir şekilde şunları söylüyor;

  “2016 yarılanması, birincisine göre yeni Bitcoin arzını sadece üçte bir oranında azalttı. İlginç bir şekilde, fiyat üzerinde tam olarak üçte bir oranında etkisi oldu. 2020 yarılanması, öncekine göre yeni Bitcoin arzını %43 azalttı. Fiyat üzerindeki etkisi %23 kadar büyük oldu.”

  Pantera halving tarihine ve fiyat tahminine değindi; “Bir sonraki yarılanmanın 20 Nisan 2024’te gerçekleşmesi bekleniyor. Çünkü çoğu Bitcoin şu anda dolaşımda olduğundan, her yarılanma neredeyse tam olarak yeni arzın yarısına eşit olacaktır. Tarih tekrarlanırsa, bir sonraki yarılanma öncesinde Bitcoin 35,000 doları aşabilir ve yarılanmadan sonra 148,000 dolara kadar yükselebilir.” dedi.

  Nisan 2024 yarılanmasından itibaren 480 gün, Bitcoin’in Temmuz 2025’e kadar sonraki tüm zamanların en yüksek seviyesini vurması gereken bir tarih olarak görünüyor.

  Bitcoin boğaları 4 kat kazanç bekleyebilir.

  Pantera, gelecek yıldan sonraki altı rakamlı BTC fiyat zirvelerini tahmin etmekte yalnız değil. Optimistik tahminler arasında bu ay BTC/USD’nin 2026’ya kadar 100,000 doların üzerine çıkacağını gösteren “En Düşük Fiyat İleriye” metriği temel alınmaktadır.

  Diğerleri de 100,000 doların mümkün olduğuna inanıyor, ancak gelecek yılki yarılanmadan önce değil.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  The Sandbox (SAND), Açık Metaverse’te Topluluk Yönetimini Geliştirmek için DAO’yu Tanıttı.

  The Sandbox, önde gelen merkeziyetsiz oyun platformu, açık metaverse içinde...

  Shiba Inu (SHIB) Büyük Piyasa Değişiminde Avalanche (AVAX)’ı Geride Bıraktı: Yeni Bir Kripto Lideri Ortaya Çıkıyor

  İlginç bir gelişmeyle köpek temalı kripto para Shiba Inu (SHIB), piyasa değeri...

  BitClassic (BCL) Wallet İncelemesi: Güvenli ve Verimli İşlemler İçin En İyi Kripto Çözümü.

  Kripto para meraklıları her zaman güvenilir ve emniyetli cüzdan çözümleri arayışındadır. BitClassic, güçlü güvenlik özellikleri...