arama

Bitcoin Fiyat Tahmini 2020: 28.000 Dolar

Bitcoin analiz

Bitcoin Fiyat Tahmini 2020 Bitcoin’in teknik analizleri lider kripto para birimi için yeni rekor seviyelerin sinyallerini veriyor. Analisler ve yorumcular 2020 BTC hedefi olarak farklı fikirlerde. İşte 6 aylık Bitcoin fiyatı tahmini :

Bitcoin fiyat tahmini
Bitcoin

2020 yılı başladığından beri özellikle tecrübeli analistlere göre Bitcoin teknik göstergeleri artış sinyalleri veriyor ve bu sinyaller günden güne güçleniyor. Analistlere göre eğer altın haç göstergesi tekrarlarsa çok daha yüksek seviyeler görülebilir.

Bitcoin Fiyat Tahmini 2020 Kazançlarını Tutuyor

Bu hafta Bitcoin hafta başında Asya piyasalarının işleme başlamasıyla yükselişe geçti ve uzun zaman sonra yeniden 9.000 doların üzeri görüldü. Yazının yayına hazırlandığı sırada ise Coinmarketcap verilerine göre lider kripto para birimi 9.340 dolar seviyesinde bulunuyordu. Bunun yanında bugün Bitcoin fiyatı 9.400 dolar seviyesinin üzerini gördüğü ve yaşanan gerilemenin çok küçük olduğu da rahatlıkla gözlemlenebiliyor. Dolayısıyla BTC fiyatı 9.000 doların üzerindeki kazançlarını elinde tutmayı başardığı ifade edilebilir.

mum grafik

Bunun yanında analistlere göre 50 günlük ve 200 günlük hareketli ortalamalar yaklaşıyor. Ayrıca “altın haç” göstergesinin de yaklaştığı ifade ediliyor. Bu durum son kez Nisan 2019’da yaşanmıştı ve o dönemde fiyat 4.500 dolar seviyesinden 13.800 dolar seviyesine çıkarak %200’lük bir artış sergilemişti.

Bitcoin Fiyat Tahmini 2020: 28.000 Dolar Mümkün

Eğer bu göstergeler geçtiğimiz sene olduğu gibi tepki alırsa ve tarih tekerrür ederse Bitcoin ’in fiyatı önümüzdeki altı ay içinde 28.000 doları görmesinin mümkün olduğu ifade ediliyor. 2016 sonunda ortaya çıkan altın haç’a atıfta bulunan analistler o tarihten sonra Bitcoin’in kazandığı ivmenin bir sır olmadığını dile getiriyor.

Tom Lee ne dedi?

Bunun yanında Fundstrat Global Advisors’ın kurucusu Tom Lee 200 günlük hareketli ortalama ile ilgili yaptığı yorumlarda şu ifadeleri kullandı:

Bitcoin 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıktı… Bu olumlu bir kilometre taşı ve 2020’yi güçlendirerek BTC için harika bir yıl olmasını sağlayacak.

Yatırım Tavsiyesi Değildir!

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

Avatar for Görkem I.
Görkem I. Düzenleyici
Yazarımız CoinOtag ekibinin müdavimlerinden, emektarlarından birisidir. Kendisiyle iletişime geçmek için [email protected] kanalını kullanabilir ya da yorum atabilirsiniz.
follow me
Share via
Copy link
Powered by Social Snap