Bitcoin fiyat gözleri yeniden CME makasına döndü

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Bitcoin (BTC) fiyatı, Bitcoin’in geçen hafta 10.000 $ ‘dan 11.200 $’ a yükselmesiyle bir miktar güç gösterdi. Bununla birlikte, kripto piyasasının genel fikir birliği, daha düşük değerli kripto para birimlerinin çoğunun çift haneli satışlar nedeniyle zayıf olduğu yönündeydi.

Bu satış, geçen hafta gerçekleşmiş gibi görünüyor ve Bitcoin fiyatı 11.200 $ ‘lık direnci doğruladı.

11.200 $ ‘lık ret düşüşü tetikledi

BTC / USD 1 günlük grafik

BTC / USD 1 günlük grafik. Kaynak: TradingView

Daha önce 11.000-11.200 dolar, seviyenin ana direnç bölgesi olarak kırılması olarak belirlenmişti. Önceki konsolidasyon dönemi bu alanı destek için kilit bir alan olarak kullandığından, bu seviye çok önemlidir.

Piyasa yükseliş ivmesini sürdürmek istiyorsa, bu bölge destek olarak yeniden belirlenmeli, böylece 12.000 $ ‘lık bir yeniden test mümkün olabilir.

Ancak Bitcoin fiyatı bu seviyeden reddedildiği için daha düşük bir zirveye ulaştı. Bu, düşüşünün yakın vadede daha da hızlanacağı anlamına geliyor.

DXY hariç tüm pazarlarda düşüş

Emtia, kripto ve hisse senedi piyasaları çökerken ABD doları endeksi (DXY) güçleniyor.

DXY Endeksi 1 günlük grafik

DXY endeksi 1 günlük grafik. Kaynak: TradingView

Dünya çapında artan enfeksiyon oranlarıyla birlikte, yeni bir koronavirüs karantinası endişesi de artıyor. Belirsizlik dönemlerinde, yatırımcılar “güvenli” yerler arıyorlar ve bu da nakit söz konusu olduğunda ABD dolarını tercih edilen değer park yeri haline getiriyor.

Dolar, 2000 ve 2008 krizlerinde ve hatta Mart ayındaki piyasa çöküşünde en güçlü finansal varlık olarak görüldü.

Yukarıdaki grafik 92,75 puanda net bir destek / direnç değişikliği ve ardından yükseliş eğilimi gösteriyor. 93.50-94 aralığında ret gerçekleşmezse 95 puana doğru devam etmesi muhtemel görünüyor. DXY 92.75 bölgesinden reddedilirse ve bu bölgeyi kaybederse, düşüş trendi devam edebilir.

DXY güç göstermeye devam ederse, emtialar ve kripto varlıkları düşmeye devam edebilir. DXY zayıflık gösteriyorsa bunun tersi beklenebilir.

Kripto pazarının değeri 250-275 milyar dolar aralığında

Toplam piyasa değeri kripto 1 haftalık grafik

Kripto piyasasının toplam piyasa değeri, 1 haftalık bir grafiktir. Kaynak: TradingView

Kriptonun toplam piyasa değeri, önceki şok dalgasının yaptığı şeyi hala sağlamlaştırıyor ve düzeltiyor. Bu, 100 haftalık ve 200 haftalık hareketli ortalamaların (MA), yükseliş ve düşüş döngülerinin sürekliliğini belirledikleri için tutulması gereken çok önemli bölgeler olduğu anlamına gelir.

Bununla birlikte, 250-275 milyar dolar arasındaki önceki direnç ve güçlenme bölgesi, kırılmayı teyit etmek için hiçbir zaman bir test yaşamadı.

Bu nedenle 250-275 milyar dolar arasındaki yeşil bölge, daha geniş bir zaman diliminde ulaşılması oldukça muhtemel bir bölge.

Bitcoin fiyatı için sırada ne var?

BTC / USDT 2 saatlik grafik

BTC / USDT 2 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

2 saatlik grafik, 11.100 dolar ve 11.300 dolarlık bölgelerde olumsuz bir kırılma ihtimalini doğrulayan net bir red olduğunu gösteriyor.

Peki bu kadar güçlü bir düşüşün ardından piyasada ne olacak? 10.200-10.325 ABD doları bölgesi, kısa bir zaman diliminde bir destek bölgesi ve göstergeler bir sıçramaya işaret ediyor.

10.700-10.750 dolarlık bölge, yükselişe devam etmek için test edilmesi ve kırılması gereken önemli bir direnç bölgesidir. Ancak, bunun şu anda olması pek olası değildir.

Bu bölge kırılmazsa veya fiyat 10.200 $ bölgesini kaybederse, yatırımcıların ilgisi henüz test edilmemiş 9.500-9.700 $ seviyelerine dönecektir.

Açık CME makaslarına yakın olduğu için bu seviye hala çok önemlidir.

Burada ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca yazara aittir ve CoinOtag’ın görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım risk içerir. Karar vermeden önce kendi araştırmanızı yapın.

[rb_related title=”Beğenebileceğiniz İçerikler” total=”2″]

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster