Ne Bitcoin ne de Ether: “Bu altcoin devrimin merkezinde olacak”

Ethereum ve Chainlink Yüzde 100'den Fazla Değer Kazandı

ABD merkezli derecelendirme firması Weiss Ratings, Chainlink’in (LINK) bir milyar dolarlık kripto para devriminin merkezinde sahne almaya hazır olduğunu belirtti.

Şirket, kehanet ağı Chainlink’in akıllı sözleşmelerden ve merkezi olmayan finansın (DeFi) artan büyümesinden yararlanmak için iyi bir konumda olduğunu söylüyor:

“DeFi platformları yaklaşık 1 milyar dolarlık teminatla çok sıcak. Oracles sadece DeFi’yi değil, ikinci ve üçüncü nesil kripto para birimlerinin yaptığı her şeyi güçlendiriyor. Bu nedenle, Chainlink’in kripto para birimi devriminin merkezinde olduğunu söylemek abartı olmaz. ”

Chanlink’in varlığından önce, akıllı sözleşme platformları sadece blok zincirinde bulunan verilerle iş yapabilirdi. Blockchain dışındaki verilere piyasa verileri, etkinlik verileri veya banka ödemeleri gibi erişilemediği için uygulamalar sınırlıydı.

Chainlink, gerçek dünya verileri ve zincirdeki veriler arasında bir köprü görevi görür. Oracle ağı, blockchain’den veri alır ve besler.

“Ethereum ayrıca Chainlink’e de dayanıyor”

Öte yandan, kripto para analistleri Juan M. Villaverde ve Bruce Ng, çoğu kripto para biriminin Chainlink’in benzersiz kullanımı nedeniyle kripto benimsemelerinin çok ötesinde olduğunu söylüyor. Analistler; Ethereum (ETH), Tezos (XTZ), Fantom (FTM), Polkadot (DOT) ve Zilliqa (ZIL) gibi akıllı sözleşme odaklı kripto para birimlerinin gerçek dünya verilerini elde etmek için Chainlink’e güvendiğine dikkat çekiyorlar.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.