Bitcoin ETF Yarışları Devam Ederken, BTC Vadeli İşlemler Fonu Rekor Girişler Görüyor

  • Bitcoin borsa işlemli fonları (ETF’ler), yeni ETF başvuruları ve fon girişlerindeki son artışla piyasa katılımcıları arasında artan heyecan görüyor.
  • ProShares’ın Bitcoin vadeli işlemler fonu BITO, yakın zamanda 12 ayın en yüksek haftalık girişini kaydetti.
  • İlk ABD Bitcoin bağlantılı borsa işlemli fonu BITO, kurumsal oyunculardan büyük ilgi görmektedir.

ABD’deki finans devleri spot Bitcoin ETF’leri için yarışa girdiği sırada, ProShares’ın Bitcoin vadeli işlemler fonu rekor düzeyde giriş gördü. 

ProShares’in Bitcoin Fonu Rekor Girişler Görüyor

Bitcoin borsa işlemli fonları (ETF’ler), yeni ETF başvuruları ve fon girişlerindeki son artışla piyasa katılımcıları arasında artan heyecan görüyor. ProShares’ın Bitcoin vadeli işlemler fonu BITO, yakın zamanda 12 ayın en yüksek haftalık girişini (yaklaşık 65 milyon dolar) kaydetti.

Son girişlerin artmasıyla BITO’nun varlık değeri tekrar 1 milyar doları aştı. Bu arada, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun olası spot Bitcoin ETF onayı hakkındaki büyüyen beklenti, kripto alanında yeniden umut yarattı.

İlk ABD Bitcoin bağlantılı borsa işlemli fonu BITO, kurumsal oyunculardan büyük ilgi görmektedir.

BITO fonu, 2023 yılı başından bu yana %59,6 kazanç sağlayarak 1 milyar dolarlık varlığı yönetmektedir. Bu, piyasa katılımcıları için karlı hale getirmiştir.

Spot Bitcoin ETF Yarışı

COINOTAG, BlackRock’un 15 Haziran’da BTC Spot ETF başvurusuyla kripto piyasasını hareketlendirdiğini bildirdi. WisdomTree ve Invesco gibi daha fazla firma takip etti ve borsa işlemli fon başvurularını yeniledi. Bu tür gelişmeler etkileyici kripto para fiyat hareketlerine yol açtı.

Regülatörün bir Spot BTC ETF’sini yetkilendirip yetkilendirmeyeceğini kimse bilemez, ancak mevcut kurumsal ilgi birçok kişiyi en iyi şekilde hazırlanmaya teşvik etti. Spot Bitcoin borsa işlemli fon onayı, perakende ve kurumsal oyuncuların düzenlenmiş ve erişilebilir kripto yatırım olanaklarından faydalanmasını sağlayacaktır.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version