Çarşamba, Ocak 27, 2021

Bitcoin: Düzeltmeler neden beklenmedik değildi

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin, Birkaç gün öncesine kadar tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru kükrüyor ve tırmanıyordu. Aslında, BTC %42 artmayı başardıktan sonra yıllık en yüksek 19.490 $ ‘a tırmandı. Bununla birlikte, Yazı yazılırken, Bitcoin sadece iki gün içinde %16 düştü. Gelişme birçokları için sürpriz olsa da, bir düşüşün geldiğini gösteren epeyce işaret vardı.

Geri çekilme belirtileri ?

Boğa piyasasının yaklaşmakta olan tersine döneceğini tahmin eden birçok ölçüm vardı. Yeni başlayanlar için, Çoğunlukla pozitif olan Finansman oranı, Kısa yerine artan uzun baskı olduğunu gösteriyordu. Tarihsel olarak, Metrikteki bu artışlar, BTC’nin fiyatının düştüğünü ve daha uzun süre devam ettiğini gördü.

Santiment’e göre, Pozitif fonlama oranlarındaki büyük artış, yükselen fiyatla sarsıldı ve olası bir uzun tasfiye konusunda uyardı.

Kaynak: Santiment

Piyasada görebileceğimiz gibi, fonlama oranındaki artış bir kez daha Bitcoin’in değerinin grafiklerde düşmesine neden oldu.

Bitcoin, Yükselen fiyatı nedeniyle insanlardan giderek daha fazla ilgi gördüğü için, Varlığın yakında yatırımcılara daha iyi karlar getirmesiyle ilgi de artıyordu. Bu, birçok kurumsal yatırımcının Bitcoin kervanına katılmasına ve BTC büyümesi için olumlu bir ortam yaratmasına yol açtı. Bununla birlikte, coşkuya rağmen, BTC için Günlük Aktif Adresler son zamanlarda aşağı doğru eğiliyor ve bu kripto fiyatı için negatif bir ölçü.

Kaynak: Santiment

Aslında, Yukarıda belirtilen ölçümler, Bitcoin’in son dönemdeki en yüksek seviyelerinin aslında yerel bir zirve olduğunu ortaya çıkaracaktır.

Ayrıca, Dolar yatırım yapılan ortalama yaşın düşüş trendi, bir aydan fazla süredir tersine döndüğünü ima ediyordu. Ancak kripto para da bir ayda zirveye ulaştı. Bitcoin’in değeri önceki zirvesine yaklaşırken, Gittikçe daha fazla insan konumlarından çıkmaya başladı ve bu, Daha büyük pazarın Bitcoin’in kısa vadeli yönüne yeterince güvenmediğinin bir işareti.

Şimdi hedef neresi ?

Bahsedildiği gibi, Bitcoin’in değeri son birkaç gün içinde bozulmaya başladı. Ancak düzeltme, Değeri 16 bin dolara yaklaştırırken, Kısa süre sonra geri dönmeyi başardı. Santiment’in belirttiği gibi,

“Bir dizi uyarı işareti ve kırmızı bayraklarla güçlü bir BTC rallisine tanık oluyoruz.”

BTC piyasasında artan satış baskısı olduğu unutulmamalıdır. Kısa bir süre 15.000 $ ‘da sabitlenmeden önce, Paranın değerinin grafiklerde daha da düştüğünü görebiliriz.

Aksine, Tether yeniden 19 bin dolara ulaşmak için [USDT] borsalarda, döviz arzı yükseliyormuş gibi düşük kalması gerekir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 31,628.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.20
  THYAO.IS₺12.61
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.40
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.31