Diğer
  Ana SayfaHaberBitcoin Düşüyor: BTC Fiyatı 25 Bin Doları mı Hedefliyor?

  Bitcoin Düşüyor: BTC Fiyatı 25 Bin Doları mı Hedefliyor?

  -

  • FED faiz kararı yaklaşırken Bitcoin fiyatı 28 bin dolara sert düşüyor.
  • 26.942 dolar seviyesi Bitcoin için çok kritik öneme sahip.

  FED faiz kararı yaklaşırken Bitcoin fiyatı sert düşüyor. Bitcoin boğaları yükseliş için hangi seviyelere tutunmalı?

  FED Faizi Yaklaşırken BTC Düşüyor

  Bitcoin (BTC)

  JPMorgan Chase, sorunlu banka First Republic’in mevduatlarını ve “varlıklarının önemli bir çoğunluğunu” satın almak için yapılan müzayedeyi kazanan olarak ortaya çıktı. Bu, Mart ayından bu yana Amerika Birleşik Devletleri’ndeki üçüncü bölgesel bankanın başarısızlığına işaret ediyor ve eski bankacılık sistemindeki güvenlik açıklarını ortaya çıkarıyordu.

  Bu arada Bitcoin, en son 2013’te elde ettiği bir başarı olan Ocak’tan Nisan’a kadar art arda dört ay yükseldi. Tarihsel veriler, Mayıs ayında ne boğalara ne de ayılara net bir avantaj sağlamıyor. Verilere göre performans, Mayıs ayında beş pozitif ve beş negatif aylık kapanışla tam ortadan bölündü.

  Bitcoin‘deki toparlanma, 30.000 doların üzerinde sert bir engelle karşı karşıya, bu da boğaların daha yüksek seviyelerde alım yapmaktan çekindiğini gösteriyor. Bunun nedeni, kısa vadeli volatilitede artışa neden olduğu bilinen Fed’in 2 ve 3 Mayıs tarihlerinde yapacağı toplantı olabilir.

  Bitcoin Fiyat Analizi

  Bitcoin’in 30 Nisan’daki uzun fitil, ayıların agresif bir şekilde 30.000$’lık genel direnci savunduğunu gösteriyor.

  Fiyat bugün geriledi  ancak küçük bir pozitif nokta, boğaların 50 günlük SMA’yı (28.146$) şiddetle koruduğu. Bu, BTC/USDT çiftinin bir süreliğine 26.942 dolar ile 30.000 dolar arasında sallanabileceğini gösteriyor.

  btc-usdt-binance

  BTC/USDT Günlük Fiyat Grafiği

  Genellikle, dar aralıklı bir alım satımın ardından bir aralık genişlemesi gelir. Fiyat düşmeye devam edip 26.942 doların altına düşerse, parite 25.250 dolardaki kritik desteğe düşebilir.

  Aksine, aralık 30.000 doların üzerine çıkarsa, paritenin 31.000 dolara ve ardından 32.400 dolara çıkması muhtemel. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma, momentumda bir toparlanma sinyali verecektir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler