Ana SayfaHaberBitcoin (BTC) Fiyatları Death Cross Üzerinde Yeniden Hayat Buldu!

Bitcoin (BTC) Fiyatları Death Cross Üzerinde Yeniden Hayat Buldu!

-

Medya başlıklarına göre Bitcoin, 473 kez öldü ama her zaman mezardan kalkıp ilerlemeye devam ediyor. Şu anda kripto piyasasının dirilişi olabilir, çünkü Bitcoin fiyatı 1 haftalık zaman diliminde korkulan “ölüm çaprazını” yeniden ele geçirdi.

Burada küçük bir bakış atalım, tüm kripto piyasasını korkuya sürükleyen hareketli ortalama çaprazına ve şimdi ele geçirildiğinde ne olacağına.

Bitcoin Fiyatı, Death-Cross Üzerinde Hayat Buldu!

Bitcoin için kötü haberler yapan, Bitcoin’in öldüğünü veya bittiğini takip edip arşivine alan bir site var. Bu sitedeki her bahsetme, “Bitcoin’in değersiz olduğu veya olacağı” hakkında açık olmalı ve içerik “önemli bir takipçiye veya ciddi trafikte bir siteye sahip bir kişi tarafından üretilmiş” olmalıdır. Çömezlerin veya içeriği net olmayan, belirsiz “belki Bitcoin ölmüş olabilir” bildirimleri kabul edilmez. Sonuç olarak bugüne kadar, 473 kez BTC ölü olarak ilan edildi. Her seferinde Bitcoin onları yanıltıyor.

Bitcoin Obituaries
Bitcoin Obituaries

Ancak tarihte ilk kez, kripto ayılarının neden bu kadar negatif olmaları gerektiği için bir nedeni vardı. BTCUSD fiyat grafiklerinin tarihinde ilk kez, piyasa hacmi en yüksek kripto para birimi, 50 haftalık ve 200 haftalık hareketli ortalamaların “ölüm çaprazı”nı oluşturdu. Ölüm çaprazı, kısa hareketli ortalama üstten uzun hareketli ortalamadan geçtiğinde oluşur. Altından aynı sinyal oluştuğunda altın çaprazı oluşur.

Her sinyal yatırımcılara uzun vadeli trendin değişebileceğini söyler. Ölüm çaprazı kendisi ayıcıdır, bu ayı kripto tüccarlarının kısa kalmaları için yeterli neden verdi. Ancak Bitcoin şimdi üzerinde olduğundan, bir karar verilmesi gerekecek: şimdi kapatın veya daha yüksek durdurulma riskiyle yoluna devam edin.

BTCUSD

Death Cross’un üzerine kırılmasıyla Ayıların planları suya mı düştü?

Ölüm çaprazının kanıtlanmış ayıcı bir sinyal olmasıyla, Bitcoin tarihinde ilk kez oluşan ölüm çaprazı kripto ayıları için zaten negatif duygulara daha tehlikeli bir darbe oldu. BTCUSD 1W fiyat grafikleri şimdi iki hareketli ortalamadan üstte, potansiyel olarak ayı tüccarlarının terlemesine neden olabilir. Haftalık ve BTCUSD 50 aylık hareketli ortalamadan altında olması, ayıların yeni bir boğa trendinin hiçbir yerde olmadığının en iyi argümanlarıydı.

Bitcoin aynı zamanda daha yüksek zaman diliminde de anahtar hareketli ortalamayı yeniden ele geçirdi. Son olarak, günlük fiyat grafikleri altın çaprazını doğruladı ve uzun vadeli hareketli ortalama artmaya başladı – başka bir alıcı sinyali. Çeşitli zaman dilimlerinde hala çelişen sinyaller var. Ancak her hareketli ortalama yeniden ele geçirildiğinde, ayıcı anlatım hızla zayıflıyor. Lütfen dikkat: İçerik eğitimsel ve yatırım tavsiyesi olarak kabul edilmemelidir.

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin ve 32 Bin Dolar Senaryosu: Onchain, Teknik ve Piyasa Analizi

Bitcoin (BTC) için teknik yapılar, onchain verileri ve korku endeksi neler söylüyor? Bitcoin ve altcoin yatırımcılarının incelemesi gereken verileri topladık!

XRP Coinbase’e Geri Dönüyor mu? Bilmeniz Gerekenler Burada!

ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase, XRP topluluğuna en büyük sevinçlerden birini vermeyi düşünüyor olabilir. İşte detaylar!

Cardano 2022 Son Çeyrek Verileri Yayınlandı! ADA Fiyatı Ne Olacak?

Cardano (ADA) için 2022'nin son çeyreği raporları yayınlandı. Raporlara göre Cardano finansal çöküş yaşarken onchain hareketliliği devam...

Bitcoin 27k ile 2023’ün Yeni Yüksek Seviyesini Yaptı ve Shortları Sınırlandırdı!

Bitcoin (BTC), bir hafta içinde iki kez $26K fiyat seviyesini test etti. Yatırımcılar, ABD bankasının çöküşüne ve geleneksel bankacılık sistemine olan güvenin azalmasından sonra alternatif arayışında olan yatırımcılar BTC'ye kısmi olarak yakıt oldu.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler