Diğer

  Bitcoin Core Geliştiricisi, Bitcoin Ordinals ve BRC-20’nin Sona Ereceğini Söylüyor!

  • Luke Dashjr, Çarşamba günü, “Inscriptions”ların Bitcoin Core’daki bir zafiyeti sömürdüğünü ve ağ sıkışıklığına neden olarak blok zincirine spam gönderdiğini belirtti.
  • Bitcoin çekirdek geliştiricisi Luke Dashjr, 6 Aralık’ta X’e çıkarak geliştiricilerin önümüzdeki yılki v27 güncellemesinden önce Bitcoin imlalarını kaldırmaya çalıştığını açıkladı.
  • Ordinals ve BRC-20’nin varlığına son verme kararı üzerine topluluk, madencilerin gelir kaybetme endişesi nedeniyle eleştirdi.

  Bitcoin core geliştiricisi Luke Dashjr, ağdaki sorunlardan bahsetti ve BRC-20 ile Ordinals’ın yakında ortadan kalkabileceğini açıkladı.

  Core Geliştiricisi, BRC-20 ve Ordinals’ı Tartıştı

  bitcoin-btc

  Bitcoin core geliştiricisi Luke Dashjr, Çarşamba günü, “Inscriptions”ların Bitcoin Core’daki bir zafiyeti sömürdüğünü ve ağ sıkışıklığına neden olarak blok zincirine spam gönderdiğini belirtti. Zafiyet, gelecek yılın v27 sürümü piyasaya sürülmeden önce düzeltilirse, Ordinals ve BRC-20 ortadan kalkacaktır. Ordinals ve BRC-20 kullanıcıları ve madencileri, Bitcoin geliştiricilerinin kararını eleştiri yağmuruna tutuyor. Trader’lar hemen tepki gösterdi ve ORDI fiyatı bir saat içinde %15 düştü.

  Bitcoin çekirdek geliştiricisi Luke Dashjr, 6 Aralık’ta X’e çıkarak geliştiricilerin önümüzdeki yılki v27 güncellemesinden önce Bitcoin imlalarını kaldırmaya çalıştığını açıkladı. Bu, ordinaların ve BRC-20’nin artık var olmayacağı anlamına gelir.

  Luke Dashjr, Bitcoin Core’un kullanıcılara 2013’ten beri “-datacarriersize” ayarı aracılığıyla işlemlerde ek veri boyutuna sınırlar koymalarına izin verdiğini açıklıyor. Ancak İmlalar, verilerini program kodu olarak gizleyerek bu sınırlamayı atlamayı başarmış durumda.

  Dashjr, “Bu hata yakın zamanda Bitcoin Knots v25.1’de düzeltildi. Geçen yılın sonunda benim çalışma akışımın ciddi şekilde bozulması nedeniyle (v24 tamamen atlandı), alışılandan daha uzun sürdü,” diye ekledi.

  Bitcoin Core, önümüzdeki v26 sürümünde hala savunmasız durumda. Onay bekleyen işlemlerin ağı sıkışıklık nedeniyle artmasının ardından gelecek yıl v27’nin piyasaya sürülmesinden önce bir çözüm bulunmasını umuyor. Şu anda ağda 250.000’den fazla onay bekleyen işlem bulunuyor.

  Kripto Topluluğu Tepki Veriyor

  Ordinals ve BRC-20’nin varlığına son verme kararı üzerine topluluk, madencilerin gelir kaybetme endişesi nedeniyle eleştirdi. Bitcoin ordinalarının ve BRC-20’nin topluluğa tanıtılmasının ardından madencilerin kârları arttı.

  f2pool’un kurucu ortağı Shenyu, “Bitcoin Ethereum değil ve geliştiricilerin tam karar alma yetkisi yok” dedi. Luke Dashjr, Bitcoin düğümünü çalıştıran varlıkların finansal işlemlere onay verdiğini söyledi. Zorla inscriptions’lara onay vermek zorunda kalan birçok kişi şikayet etti, çünkü bu spamdır. Veri boyutu kullanımı, geliştiricilerin bu sorunu çözmek için çeşitli girişimlerde bulunmasına rağmen Bitcoin blok zincirini etkiliyor.

  Upbit, yakın zamanda Bitcoin ağının sıkışıklığı nedeniyle borsada BTC çekme gecikmeleri yaşandığını bildirdi. Haberin ardından ORDI fiyatı, 65.19 dolarlık 24 saatlik fiyattan %15 düşerek şu anda 51.89 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatte işlem hacmi %25 arttı.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  SON DAKİKA: Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

  Bitcoin, yıllarca süren zorlukların ardından yeni bir fiyat rekoru kaydederek tüm dikkatleri topladı; Bitcoin'in zorlu yolculuğu!

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  SON DAKİKA: Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

  Bitcoin, yıllarca süren zorlukların ardından yeni bir fiyat rekoru kaydederek tüm dikkatleri topladı; Bitcoin'in zorlu yolculuğu!

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.