Çarşamba, Ocak 27, 2021

Bitcoin Çöküşü 2020’de Yakın Olabilir! Milyar Dolarlık Bitcoin Taşındı

Whale Alert , sahipleri kayıtlı olmayan kripto para cüzdanları arasında iki dev Bitcoin aktarımı tespit ediyor ve toplamda yaklaşık 1 milyar USD’lik BTC taşınıyor. Bu bitcoin çöküşü habercisi olabilir mi ?

bitcoin çöküşü

1 milyar dolarlık Bitcoin bilinmeyen cüzdanlar arasında taşındı! Bitcoin Çöküşü Yakın

Cumartesi günü, Whale Alert Twitter hesabı; 99.704 BTC’yi oluşturan iki işleme dikkat çekti ve bu neredeyse bir milyar ABD doları değerinde Bitcoin’i içeriyordu. Tweetlere göre, işlemler anonim sahipleri olan Bitcoin cüzdanları arasında yapıldı. Bununla birlikte; bu aktarımlardan birinde ayrıntılı bilgi içeren bir bağlantı, bu göz kamaştırıcı miktarın yarısının alıcısının Bittrex kripto borsası olduğunu söylüyor. Yorumlar dizisinde kullanıcılar, işlemlerin bu Bitcoin’in bir kısmını Bittrex aracılığıyla piyasaya satmaya hazırlanan bir kripto balinası tarafından gerçekleştirilme şansını tartışıyor.

Grafik

Bazı kripto para yatırımcıları ise Bitcoin fiyatı yakında 10.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmasını ve Aralık 2017’de elde edilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 doları geri kazanma yolculuğuna devam etmesini bekliyor.

Bitcoin ve diğer kripto paraların fiyatları nelerden etkilenir?

Kripto para fiyatlarını etkileyen birçok etken vardır.Bunlar hepsinde çeşitlilik gösterir. Bitcoin fiyatı ele alınacak olursa; Bitcoin’i yeni çağın altını olarak düşünebilirsiniz. Son yaşanılan olaylardan örnek verecek olursak ABD-İran geriliminde BTC coin fiyatı yüzdesel olarak altından çok daha fazla arttı. (bknz: İran ABD Bitcoin Üçlüsününün kazananı Bitcoin) İnsanlar güvenli liman olarak Bitcoin’e yatırım yapmaya başladılar. Ancak elbette bunu sadece altın olarak düşünemeyiz. Diğer etkenlerden bahsedecek olursak, ülkelerin kripto para ile ilgili açıklamaları da kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı etkilemekte. Kripto Para Birimi BTC şu anda piyasadaki bütün kripto paralara göre piyasadaki olağanüstü bir baskınlığı var. Bu nedenle altcoinlerden biraz ayrılıyor. Altcoinler ise yukarıda bahsettiğimiz durumların dışında altcoinin bağlı olduğu şirketlerin durumu, balinalar gibi etkenlerden etkilenmekte. Örneğin hâlâ devam eden Ripple davası ripple hakkında belirsizliklere yol açmakta.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.98
  THYAO.IS₺12.47
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.26
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.13