Bitcoin, Çin Mahkemesince Yasal Mülk Olarak Ele Alındı!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

6 Mayıs’ta, 1 Nolu Şanghay Halk Mahkemesi’nde Bitcoin ile ilgili dava sonuçlandı. Buna göre, BTC sanal bir mülk olarak kabul edildi.

Mahkeme Bitcoin (BTC)’nin; değere sahip olması, az bulunması, kontrol edilebilirliliği, doğru amaca hizmet etmesi ve sanal bir varlık olarak emtia olarak hareket etme kabiliyetine sahip olduğuna karar kıldı. Alınan bilgilere göre, dava konusu olan Bitcoin varlığı 18.88 BTC’den oluşuyor. Davanın konusu ise biri Malezya ve diğeri Amerikalı olmak üzere iki kişi arasında geçiyor. Sanıkların Malezyalıların ABD’li şikayetçiyi belirtilen adreslere 18.88 BTC göndermeye zorladığı belirtiliyor.

Mahkeme, sanığın 18.88 BTC’yi kişinin hesabına tekrar göndereceğine ve bu yapılmazsa, CoinMarketCap’taki verilere göre 12 Haziran 2018’de 42.206 yuan’a tekabül eden BTC’yi tazminat olarak ödenmesine karar verdi. 2018’in başlarında, Hangzhou İnternet Mahkemesi, Bitcoin’in bir “emtia niteliğine” sahip olduğuna ve satın alınabileceğine karar vermişti. 2019 yılında Bitcoin’in sanal bir taşınmaz olduğu ve yasalarla korunması gerektiği belirtildi.

Mahkeme ayrıca Çin’in ulusal politikasını da yineledi ve “Herhangi bir platformun veya kurumun fiat para / kripto para ile iş yapması veya karşı taraf olarak token veya kripto para birimi gibi hizmetler sunması veya fiyatlandırma ve bilgi aracıları sağlaması kesinlikle yasaktır. . “açıklamasını yaptı.

Çin’de bir ICO fonu oluşturmanın yasak olmasının temel nedeni, yasaya göre, ülkenin her zaman Bitcoin’in para kalitesini reddetmesi, bu nedenle Bitcoin’in piyasada para olarak dolaşmaması ve başka hiçbir varlık satın alınmaması veya takas edilmemesi gerektiğidir.  Ayrıca, yasal dijital para birimi, Çin Merkez Bankası tarafından yakında yayınlanması beklenen DC / EP olacaktır.

Sonuç olarak, Çin’de Bitcoin’in yasal olarak tutulması hiçbir zaman yasaklanmadı ve Bitcoin’in emtia ve mülkiyet hakları da kabul edildi.

Hâkimin bu konudaki uzun konuşmasının sebebinin insanları yatırım risklerinden korumak olduğu belirtildi.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster