Bitcoin Cash (BCH) Destekten Tepki Alacak mı?

Bitcoin'in hard forku olan ve önde gelen projeler arasında yer alan BCH için önemli destek ve direnç seviyelerini birlikte inceleyelim.
bitcoin cash bch

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

BCH Haftalık Grafik Yorumu

BCH-05.28-1-1

Sizler için bu yazımda, Bitcoin’in 1 mb olan blok boyutunu 8 mb’a çıkararak işlemlerin daha hızlı gerçekleştirilmesini sağlamak amacıyla 2017 yılında gerçekleşen hard fork sonucunda ortaya çıkan Bitcoin Cash’in para birimi olan BCH analizi yapacağım.

Grafikte belirttiğim gibi şu anda geçmiş yıllarda bıraktığı tasfiye iğnesinin kaydedildiği haftalık mum kapanışının seviyesinde işlem görmekte. Eğer ki bu gösterdiğim 173 dolarlık bölgede tutunamazsa 134 dolardaki desteğine kadar gerileme ihtimali var. Aksi halde yukarı yönlü hareket etmek isterse ilk olarak 210 doları test etmesi gerekiyor.

Düşen trendde işlem görürken destek bölgesini direnç olarak doğruladıktan sonra tekrar düşmeye devam etti. Bu bahsettiğim 210 doları aşamazsa desteği direnç olarak yeniden doğrulamış olacak.

  • Haftalık MA20’nin altında işlem görüyor. Hatta düşen trendin direnci ile örtüşmüş vaziyette hareket ediyor. Yükseliş trendine geçebilmesi için bu seviyeyi de aşması gerektiğini söylemekte fayda var.
  • RSI, aşırı satım bölgesinin sınırında seyrediyor. Aşağı yönlü hareket ihtimali gittikçe zayıflıyor ancak tasfiye iğnesi atma olasılığını da göz ardı etmemek gerektiğini düşünüyorum.
  • Chaikin para akışına da göz attığımda, neredeyse nötr seviyeye ulaştığını görüyorum. Satış baskısı neredeyse bitmek üzere. Tabi bunu göstergeye bakarak söylüyorum. Piyasada anlık aşağı ve yukarı hareketler gerçekleşmesi sürpriz olmaz.
Destek Seviyeleri 173 134
Direnç Seviyeleri 210 400

Kısa Vadeli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

BCH-05.28-2

Destek ve direnç seviyelerini ele aldığımızda, şu anda 171,8 dolardan tepki aldığını görüyoruz. Yukarı yönlü harekette ilk olarak 184,1 doları ve ardından 194,3 doları test edeceğini düşünüyorum.

Tam tersi durumda tekrardan 171,8 dolara gerileme ihtimali var. Devamında da 140,8 dolardaki desteğine kadar düşüş kaydetmesi mümkün.

Destek Seviyeleri 171,8 140,8
Direnç Seviyeleri 184,1 194,3
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster