Bitcoin (BTC) Savunucuları Profil Fotoğraflarına Neden Lazer Göz Koyuyor?

#LaserRayUntil100K akımının başlamasıyla beraber Bitcoin topluluğu profil fotoğraflarına "Lazer Göz" koymaya başladı. İşte nedeni...

altcoin
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2021’in başlarında Tesla CEO’su Elon Musk, Bitcoin almasının ardından Twitter profil resmini parlayan kırmızı gözleri ve arka planında Bitcoin olan bir anime karakterinin yer aldığı bir fotoğraf ile değiştirerek ilginç bir akıma katılmıştı. Şimdilerde ise pek öyle görünmüyor. Öyle ki Bitcoin’in çevre kirliliği konusu kendisini endişelendirmiş durumda.

Bir Bitcoin destekçisi olan ABD’li senatör Cynthia Lummis de profil fotoğrafına kırmızı lazer gözler ekleyen ünlü isimler arasında yer aldı. CoinShares CSO’su Meltem Demirörs ve MicroStrategy CEO’su Michael Saylor da parlak kırmızı gözler ile Bitcoin savunucuları arasına katıldılar.

Lazer Göz Seçilmesinin Nedeni?

15 Şubat’ta bir kripto para podcastinde Greg Zaj’ın Bitcoin’e atıfta bulunarak “#LaserRayUntil100K” tweet’ini atmasıyla akım başladı. Michael Saylor ve Elon Musk da profil fotoğraflarını değiştirdi. Bitcoin taraftarları bu profil fotoğraflarını Bitcoin fiyatı 100.000 dolar oluncaya kadar tutmaya devam edecek.

Kripto para alanından Magdalena Gronowska, akım hakında şunları söyledi:

#LaserRayUntil100K, Bitcoin’in yakın olan 100.000 dolarlık zirvesini kutlamak için bir araya gelen Bitcoin savunucularıdır.

Kripto para birimi düşünce kuruluşu Coin Center iletişim başkanı Neeraj Agrawal lazer gözlerin nedenini açıkladı:

Bu harekete geçmek ve güç seviyesinin artması anlamına geliyor. Bir filmde bir karakterin gözlerinin ne zaman parladığını düşünün.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 35,946.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!