Diğer
  Ana SayfaHaberBitcoin (BTC) Orta Vadeli ve Kısa Vadeli Analiz 18 Mayıs 2023

  Bitcoin (BTC) Orta Vadeli ve Kısa Vadeli Analiz 18 Mayıs 2023

  -

  • Bitcoin, 27.400 dolar direnç seviyesini aşarak günlük mum kapanışı gerçekleştirdi.
  • Eğer Bitcoin bu seviyenin üzerinde tutunursa, 28.500 dolar seviyelerine kadar yükseliş gösterebilir.
  • Ancak, Bitcoin 27.400 dolar seviyesine tutunamazsa, 27.100 dolar ve 26.200 dolar gibi destek bölgelerine doğru düşüş hareketi yaşanabilir.

  Bu yazımızda, Bitcoin’in 27.400 dolar direnç seviyesini kırmasıyla ortaya çıkan potansiyel yükseliş hareketi ve olası destek bölgeleri ele alınacaktır. Bu bilgiler, yatırımcılar ve kripto para takipçileri için önemli bir rehberlik sunarken, yatırım tavsiyesi içermemektedir.

  Orta Vadeli Bitcoin Fiyat Grafiği 

  12 Saatlik Bitcoin Fiyat Grafiği Kaynak: TradingView

  12 Saatlik Bitcoin Fiyat Grafiği Kaynak: TradingView

  Bitcoin’in orta vadeli fiyat grafiğini incelediğimizde, günlük mum kapanışının 27.400 dolar seviyesinin üzerinde gerçekleştiği gözlemlenmektedir.

  Bitcoin, 27.400 dolar seviyesinin üzerinde günlük mum kapanışlarını sürdürdükçe, yükseliş hareketini 28.500 dolar seviyelerine kadar devam ettirebilir. Bu durum, altcoinlerde %5’ten fazla bir yükseliş potansiyeli sağlayabilir.

  Bugün Bitcoin fiyatı , 27.400 dolar seviyesinin üzerinde 4 saatlik mum kapanışlarını sürdürmeye devam ederse, gün içinde yükseliş hareketini sürdürebilir.

  Ancak, Bitcoin 27.400 dolar seviyesine tutunamaz ve düşüşe geçerse, en yakın destek bölgesi 27.100 dolar seviyesidir. Eğer Bitcoin, 27.100 dolar seviyesinin altında günlük kapanış yaparsa, bir sonraki düşüş hedefi olarak 26.200 dolar seviyesi gözlemlenebilir.

  Kısa Vadeli Bitcoin Fiyat Analizi

  2 Saatlik Bitcoin Fiyat Grafiği Kaynak: TradingView

  2 Saatlik Bitcoin Fiyat Grafiği Kaynak: TradingView

  Bitcoin’in 2 saatlik fiyat grafiği incelendiğinde, düşen trend yapısının kırıldığı ve 27.138 dolar seviyesindeki destek bölgesinden tepki alarak 27.430 dolar seviyelerine yükseldiği gözlemlendi.

  Bitcoin, 27.100 dolar seviyesinin üzerinde kalmaya devam ettiği sürece yükseliş hareketini 28.100 dolar seviyelerine kadar sürdürebilir.

  Bitcoin, 27.500 dolar seviyesinin üzerinde 2 saatlik mum kapatmayı başarırsa yükseliş hareketini 28.100 dolar seviyesine kadar güçlendirebilir.

  Yukarıdaki analiz, Bitcoin’in 2 saatlik fiyat grafiğini değerlendirdiğimizde dikkate alınması gereken noktaları aktarmaktadır. Bu makale yatırım tavsiyesi içermemekte olup, sadece bilgilendirme amacı taşımaktadır.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Crypto Vira
  Crypto Vira
  Alican, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican, Coin Otağ'ın Stratejik Medya Partneri olarak rol alıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler