Bitcoin (BTC) Hakimiyeti Yeniden Yüzde 45’in Üzerinde! | Neden Yükseldi!

Bitcoin (BTC) fiyatındaki düşüşle beraber yüzde 40'a kadar gerileyen Bitcoin hakimiyeti yeniden yüzde 45'in üzerinde!

bitcoin
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı 35.000 dolar seviyelerinde konsolide olurken boğalar fiyatın 40.000 dolardaki direnci kırmasını bekliyor.

Bununla birlikte Bitcoin piyasasında görünüm düşüş eğilimindeyken, altcoin’ler yüzde 40’a varan düzeltmeler gördü. Ethereum (ETH), Polkadot (DOT) ve Binance Coin (BNB) sırasıyla yüzde 42.4, yüzde 36 ve yüzde 48.1 düzeltmelerle ilk 10’da en kötü performansı kaydetti. Benzer şekilde, Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE) ve Ripple da (XRP) benzer düzeltmeler gördü.

Bunun sonucunda Bitcoin piyasa hakimiyeti yüzde 46’ya kadar yeniden yükseldi. Bitcoin piyasa hakimiyeti düşüşle beraber yüzde 40’a kadar düşmüştü. Ayrıca bu yükseliş yatırımcıların şimdilik altcoinlerdeki belirsizlikten ötürü Bitcoin’e geçmelerine bağlı olabilir.

Öyle ki altcoinlerin başını çeken Ethereum fiyatı 4.200 dolar seviyelerinden 2.200 dolar seviyelerine kadar geriledi. Aynı zamanda yüzde 20’ye kadar yükselen Ethereum hakimiyetinin yüzde 17’ye kadar düşmesi de bu yargıyı doğrular nitelikte.

Bitcoin hakimiyetindeki mevcut artış yakın zamanda kripto erişim ürünleri üreticisi Stack Funds tarafından öngörülmüştü. Firma birkaç gün önce yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Belirsizliklerin arttığı ve piyasaların sıfırlandığı bu dönemde, yatırımcıların yeniden Bitcoin’e yönelmesini bekliyoruz. Bu nedenle Bitcoin’in piyasa hakimiyetinde de bir sekme yaşayabilir ve BTC fiyatını kısa vadede destekleyebilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 40,102.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!