Bitcoin (BTC) Hakimiyeti 2017 Yılıyla Paralellikler Gösteriyor!

Bitcoin (BTC) hakimiyeti 2017 ile ürkütücü bir benzerlik gösteriyor. Peki bu BTC fiyatı için ne anlama geliyor?

bitcoin
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

12 Mayıs’tan bu yana piyasalar erimeye başladığında, Bitcoin (BTC) hakimiyeti dramatik bir şekilde dalgalandı ve 2021’in hakim eğilimini bozdu. Satış ciddi bir şekilde başlamadan önce, BTC hakimiyeti Ocak ayında yaklaşık yüzde 70’ten, çöküş devam ederken yüzde 40’ın altına oldukça istikrarlı bir şekilde düşüyordu. Bu noktada, BTC hakimiyeti 2018 yazından bu yana en düşük seviyedeydi. O zamandan beri yüzde 43’ün üzerine çıktı.

Elbette, desenler bazı ilginç paralellikler çizse de, BTC hakimiyeti mutlaka fiyat hakkında bu kadar çok şey söylemez.

Sam Bankman konu hakkında şu açıklamaları yaptı:

Uzun süreli bir ayı piyasasına girersek, 2018-2019’da olduğu gibi BTC hakimiyetinin artmasını beklerdim; ancak şu ana kadar gördüğümüz düzeltme bunu tetiklemek için yeterli değil.

BTC’ye olan ilgi devam ederse ve kripto ile ilgili duyguyu yok edecek büyük bir kötü haber gelmezse, para akışı modelinin bir kez daha oynayabileceği ihtimali hala var. Şimdilik, tarih sağlam tutulursa, yatırımcılar bir kez daha büyük hacimli altcoinlere genişlemeye başlamadan önce BTC hakimiyetinde bazı artışlar gerçekleşecek.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!