Diğer
  Ana SayfaHaberBitcoin (BTC) Düşüş Trendi Devam Ederken Toplam Likidasyon 140 Milyon Doları Aştı

  Bitcoin (BTC) Düşüş Trendi Devam Ederken Toplam Likidasyon 140 Milyon Doları Aştı

  -

  Kripto piyasası son 24 saatte önemli bir düşüş yaşadı ve Bitcoin’in (BTC) düşüş trendi devam ederken toplamda 140 milyon doların üzerinde bir likidasyon gerçekleşti. Coinglass verilerine göre yaklaşık 57.585 tüccarın likidasyonu gerçekleşti.

  En Büyük Likidasyonlar OKX ve Binance’de!

  Dijital varlık borsaları OKX ve Binance, sırasıyla 48,3 milyon dolar ve 44,94 milyon dolarlık en büyük likidasyonları kaydetti. Veriler ayrıca, long (uzun) likidasyonların toplam likidasyonların yaklaşık 114,8 milyon dolarını oluşturduğunu, short (kısa) likidasyonların ise 29,8 milyon dolar olduğunu gösteriyor.

  Uzun likidasyonlar son 24 saatteki toplam likidasyonların %79,39’unu oluştururken, kısa likidasyonlar %25,96’sını oluşturdu. Bitcoin (BTC), toplam likidasyonun 50,97 milyon dolarını oluşturarak en çok etkilenen kripto para birimi oldu.

  Ethereum (ETH) gibi altcoin’ler yakından takip ederek 30,29 milyon dolarlık likidasyonlarla, kurbağa temalı meme coin PEPE ise 7 milyon doların üzerinde bir paya sahip oldu. Bu arada, en büyük tekli likidasyon OKX’te, 2,61 milyon dolar değerinde bir BTC-USDT swapıyla gerçekleşti.

  Bu rakamlar, devam eden piyasa düşüşünün hem uzun hem de kısa pozisyonları etkilediğini doğruluyor.

  Bitcoin ve PEPE Düşüş Yaşıyor

  Küresel kripto piyasa hacmi de 24 saatlik süre içinde neredeyse %2,5 düşerek yazı yazıldığı sırada 1,14 trilyon dolara düştü.

  Bu düşüş, Bitcoin ve son zamanlarda hyped memecoin PEPE’nin %20’den fazla düşmesiyle gerçekleşti ve piyasa değerinden 100 milyon doların üzerinde çıkarıldı.

  İlginç bir şekilde, PEPE’nin ticaret hacmi son 24 saatte artarak, şiddetli bir satışa işaret ediyor. Günlük ticaret hacmi dün 408 milyon dolar iken son 24 saatte 647 milyon dolara yükseldi.

  En üstteki kripto para birimi Bitcoin de son 24 saatte piyasa değerinden 20 milyar doların üzerinde kaybetti ve neredeyse %4 düşerek satış baskısını gösterdi. Bitcoin, Nisan ayında fiyatını 30.000 doların üzerine çıkaran bir artış kaydetmiş olsa da, o zamandan beri ayı piyasası eğilimi gösteriyor.

  BTC PERP 1 D

   

  Bitcoin’in (BTC) fiyat grafiği TradingView’de. Kaynak: BTC/USDT TradingView.com’da

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Bu Seviyeyi Geçmeli! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un saatlik fiyat grafiği incelendiğinde direnç bölgesinde olduğunu gözlemliyoruz. ETH'nin belirli seviyelerdeki kapanışları ve destek aralığından dönüşü, yükseliş hareketinin devamını sağlayabilir. Ancak fiyatın belirli bir direnci aşması gerekmektedir.

  Jim Cramer, SEC’in Binance Borsasına Açtığı Davayı Değerlendirdi

  Eski hedge fon yöneticisi ve TV ünlüsü Jim Cramer, SEC'in Binance borsasına açmış olduğu dava için değerlendirmelerde bulundu.

  Bitcoin Yükseliş Trendini Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in fiyat grafiğini incelediğimizde, yaklaşan direnç seviyesi ve üçgen formasyonunun etkisi göze çarpıyor. Ayrıca belirtilen destek ve direnç bölgeleri arasında fiyat hareketlerinin şekillendiği görülüyor.

  SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Borsası Coinbase Hakkında Konuştu

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para sektörü hakkında yorumlamalarda bulundu.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler